Легкочитальна «Прилетіла ластівочка»: Микола Леонтович вже з нами
Тетяна Вергелес
головний редактор Інформаційного агентства
«Західна інформаційна корпорація» (IA ZIK)
Роман Ірен Роздобудько.Прилетіла ластівочка
Роман Ірен Роздобудько.Прилетіла ластівочка

Туди-сюди й половини осені нема. З часом воно так є: ніби тягнеться, а насправді – мчить. Ще трохи й у повітрі, наповненому різдвяно-новорічними теле-радіофлюїдами, бринітиме Carol of the Bells, по-нашому – Щедрик.

І до цього бриніння варто підійти нетривіально, не так, як це було досі, до 2018 року . Бо на українському книжковому просторі сталася подія – прилетіла ластівочка: з’явився перший, і до того ж, класний роман про українського композитора Миколу Леонтовича. Роман, з одного боку, глибокий, пізнавальний, що подає ниточки знань (за які потягнеш у Google, і вони тебе виведуть на світло). А з іншого боку, легкочитальний, легкокрилий, по-пригодницькому несподіваний. Не здивуюся, якщо цю книгу перекладуть багатьма мовами (там, де звучить Щедрик, там людей зацікавить «Прилетіла ластівочка»). Знаємо, бо про це йшлося на презентаціях: роман вже зацікавився Голлівуд.

Книгу придбала на Форумі видавців у Львові. Поклала на стопочку книг на письмовому столі й дивилася із приємним передчуттям насолоди, як кіт на сало, відтягуючи задоволення, знаючи, що це будуть враження, які не повторять відчуттів від кожної попередньої книжки цієї письменниці. Адже Ірен Роздобудько зажди різна, завжди не така: не переспівує себе, не видає «те саме, тільки в профіль». Постійна у триєдиному: життєва, порядна і глибока. І має великий дар спонукати своїх читачів знати більше.

Цього разу ми, книголюби, отримали справді щось особливе. Роман «Прилетіла ластівочка» такого значення, що його не пасує не прочитати - постаті рівня Миколи Леонтовича мають бути з нами. Це не історичний роман. Є опорні історичні факти, а вже творча інтуїція розсуває рамки, відкриває можливості побачити й відчути більше – те, що за сухими датами, імнами, занесеними у довідники та підручники. Ірен Роздобудько запрошує довідатися правду про найзнаменитішу у світі мелодію й висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

У Фейсбуці натрапила на допис Ігоря Козловського, вченого, релігієзнавця: «Повертаюсь з Львівського книжкового форуму видавців з цілою купою надзвичайно цікавих книжок. У моєму рюкзаку їм всім приємно і затишно. Вмостившись зручно у швидкому потязі, вирішив я передивитися кожну з них, ближче познайомитись, зробити першу спробу доторкнутися до текстів... І незчувся як мене зачепила чарівна «Прилетіла ластівочка» фантастичної Ірен Роздобудько. Я пророкую, що цей чудовий твір стане класикою української літератури…».

Перша ластівочка - перший художній літературний твір про Миколу Леонтовича вже з нами. Приймаймо.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 08:08 :18