Новини » Курйози 14 жовтня, 2018, 14:58
Вчені знайшли планету, яка врятувала Землю

Вчені прийшли до висновку, що в нашій Сонячній системі могла бути ще одна планета. Але її «вигнав» Юпітер, який імовірно мав більш сильне гравітаційне поле.

Девід Несворни, вчений планетолог з Південно-Західного дослідницького інституту в Боулдері, США висловив думку про те, що така планета стала ніби «мучеником», тому що, швидше за все, якби її не було, то Юпітер виштовхнув би або Уран, або Нептун. Його висновки можна прочитати в журналі Scientific American.

Про це пише Хроніка.інфо.

Несворни кілька років намагався змоделювати гравітаційні взаємодії в нашій сонячній системі. Він був переконаний, що раніше кордони нашої галактики були дещо іншими, ніж зараз.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

Вчений входить в групу дослідників, які працюють над тим, щоб зрозуміти, яким чином народилася сонячна система і чому планети розташувалися саме таким чином. Вони використовували складні математичні і комп’ютерні моделі, щоб відтворити перші кілька сот мільйонів років життя нашої галактики, показати, як стикалися планети, які спочатку перебували досить близько одна до одної, і пояснити, чому вони «перестрибували» з однієї орбіти на іншу.

Кожен раз група вчених, змінюючи змінні, приходила до одного і того ж висновку – через сильний гравітаційні поля Юпітера Уран чи Нептун мали б бути «викинуті» за межі галактики. Однак, ми бачимо, що обидві планети на своїх місцях. І їх навіть відвідували космічні апарати.

Саме тоді Несворни прийшов до висновку, що була якась планета – «мученик». До неї і дотягнувся Юпітер і просто «виштовхнув» за пояс Койпера. Вчений вважав, що в нашій системі було ще одне досить велике космічне тіло. Однак Юпітер конкуренції не зазнав і виселив дев’яту планету. Тому що, в іншому випадку, він «кинув» за пояс Койпера існуючі на своїх місцях Уран або Нептун.

Читайте також: Мандрівник у часі показав відео з 2120 року

Несворни зміг підрахувати, де знаходилася дев’ята планета і як приблизно виглядала. За словами вченого, вона розташовувалася приблизно між первинними орбітами Сатурна і Урана. Вона майже в 16 разів перевершувала Землю в розмірах, а за масою приблизно дорівнювала Урану і Нептуну.

До речі, за припущенням учених, такий «мученик» врятував і Землю. Саме через те, що Юпітер направив свою гравітаційну взаємодію проти якоїсь дев’ятої планети, яка мала «необережність» наблизиться до гіганта, нашій «колисці людства» вдалося залишитися на своїй орбіті – на неї у Юпітера просто не вистачило сил.

Читайте також: У рукописах Ньютона знайдений прогноз з приводу апокаліпсису і названий рік, коли це трапиться

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 07:29 :30