Новини » Суспільство 14 жовтня, 2018, 3:55
Вчені змогли «зламати» внутрішній годинник людини

Вчені зробили заяву, що знайшли секрет найкращого нічного сну шляхом «зламу» внутрішніх годин тіла.

Про це повідомляє портал Цікавості з посиланням на видання Dailymail.

Вчені провели бункерний експеримент за участю колишнього морського піхотинця, який полягав у відсутності контролю часу. У дослідженні спецназівець провів десять днів у ядерному бункері, не маючи можливості контролювати час.

Вчені ретельно відстежували його медичні показники через серію тестів і виявили, що без світла тіло не може орієнтуватися в просторі.

Відзначається, що в першій фазі експерименту випробуваний все ж намагався встановити зв’язок з реальним часом, покладаючись на свої відчуття, у другій фазі перебування у темряві він став повністю дезорієнтований. У третій частині дослідження доброволець намагався більше спати. Дана наукова робота підкреслила важливість годин людського тіла і їх впливу на здоров’я, щастя і продуктивність.

Читайте також: От що вчені радять з’їсти на вечерю, щоб добре заснути

В результаті отриманих даних експерти поділилися рекомендаціями, як отримати якісний сон, навіть за умови роботи в нічний час. Висновки такі, якщо у людини мають місце серйозні проблеми зі сном, то бажано зрушити біологічний годинник. Для цього слід спати в світлому приміщенні з відкритими шторами. Варто приділяти увагу і щоденним прогулянкам.

Таким чином 2 години природного світла кожен день можуть прискорити внутрішні стрілки годинника вперед хвилин на 60. Перед сном ж слід обмежити час взаємодії з телевізором і мобільними пристроями. При роботі ночами люди повинні носити маски для очей по приходу додому і мати в кімнаті щільні жалюзі для блокування світла при бажанні заснути.

Читайте також: Вчені назвали найздоровiшу позу для сну 

Після роботи слід надіти сонцезахисні окуляри, поки людина добирається додому. Про телефон краще забути. Щоб заощадити енергію, нормалізувати кров’яний тиск і тримати під контролем здоров’я, після пробудження необхідно добре поїсти.

Ранок є ідеальним часом для розумової активності. Фізичні вправи повинні бути виконані в кінці дня. Що стосується вечері, то від неї краще відмовитися, або віддати перевагу легким продуктів

Читайте також: Як заснути за дві хвилини: американські військові мають секретний метод

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 06:38 :41