Новини » Світ 14 жовтня, 2018, 13:10
Радянський дисидент розповів, чим СРСР відрізняється від нинішньої Росії

Натан Щаранський, у минулому радянський дисидент, а потім – член уряду Ізраїлю розповів, чим відрізняється СРСР від нинішньої Росії.

Про це повідомляє НВ.

Головною відмінністю СРСР від Росії Щаранський вважає КДБ з великою кількістю інформаторів

«У Радянському Союзі був величезний Гулаг і могутній КДБ з незліченною кількістю людей, які працювали як інформатори. Цього немає зараз, і, сподіваюся, його не відновити. Проте є величезний відступ від демократії», – говорить дисидент.

За словами Щаранського, він не став би проводити аналогію між СРСР та нинішньої Росією.

Натан Щаранський – помічник і перекладач іншого відомого правозахисника, вченого Андрія Сахарова, один з ініціаторів створення Московської групи зі спостереження за дотриманням гельсінських угод з прав людини, у 70-ті роки Щаранський був засуджений за розстрільною статтею за зраду батьківщини і провів у радянській в’язниці дев’ять років.

Він став символом опору радянській системі для всього світу. Масштабні демонстрації із закликами звільнити Щаранського відбувалися у США, Канаді, Ізраїлі, країнах Європи і стали одними з провісників кризи радянського режиму. Переговори про звільнення дисидента з урядом СРСР вів особисто 40-й президент США Рональд Рейган.

Вийшовши із в’язниці та емігрувавши до Ізраїлю, Щаранський зробив у цій країні блискучу політичну кар’єру, ставши по черзі міністром внутрішніх справ, торгівлі та будівництва.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 08:59 :52