Новини » Події 14 жовтня, 2018, 1:40
На окупованому Донбасі за тиждень більше 230 людей отруїлися водою

На окупованих територіях Донецької області за тиждень (з 5 по 12 жовтня) більше 230 людей отруїлися водопровідною водою. Місцеві мешканці скаржились на високу температуру, нудоту і розлад шлунку.

Про це у Facebook повідомив представник омбудсмена на Донбасі Павло Лисянський.

За його словами, в основному серед отруєних – діти до 17 років.

Також підтвердилася інформація, що водою отруїлися понад 104 учнів військового ліцею Донецька.

«Батьки кількох учнів ліцею повідомили, що їм переконливо рекомендували лікуватися вдома і не звертатися в лікарні», – йдеться у повідомленні.

«Після розголосу в ЗМІ наслідків отруєння водою жителів Макіївки, окупаційна влада докладають максимум зусиль, щоб замовчати випадки гострої кишкової інфекції в ліцеї. Окупаційна адміністрація боїться масових заворушень», – підкреслив представник омбудсмена.

«До нас надійшли скарги на якість водопровідної води від жителів Докучаєвська. За їх словами, вода має стійкий запах цвілі або дусту.

З оприлюднених 11 жовтня в «ДНР» результатів аналізів водопровідної води очевидно, що є відхилення і за хімічними, і за мікробіологічними показниками, в тому числі і в ЗОШ № 86 Макіївки. Але чи можна вірити цим результатам?!

Щоб забезпечити право на доступ до безпечної питної води, необхідна незалежна експертиза водопровідної води в «ДНР» за сприяння міжнародних гуманітарних організацій», – повідомив Лисянський.

Як повідомлялося, у вересні в окупованій Макіївці отруїлися водою більше ста осіб.

Уповноважений з прав людини у Луганській та Донецькій областях Павло Лисянський пояснив, що причина масового отруєння – вміст марганцю, яким дезінфікують воду.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 18:00 :17