Новини » Політика 13 жовтня, 2018, 16:38
Закон про українізацію телеефіру набув чинності
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Сьогодні, 13 жовтня, в Україні набув чинності закон 2054-VIII про мовні квоти на телебаченні.

Про це повідомляють на сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, у загальному тижневому обсязі мовлення передачі, фільми та новини державною мовою мають становити не менше, ніж 75% у кожному з проміжків часу між 7.00 і 18.00, а також між 18.00 і 22.00.

Місцеві та регіональні телерадіокомпанії повинні транслювати не менше, ніж 60% ефіру українською мовою. Телекомпанії, які згідно з ліцензією говорять мовами корінних народів України, незалежно від категорії мовлення забезпечують сумарний тижневий обсяг телемовлення державною мовою і мовою корінних народів у обсязі не менше, ніж 75%, водночас не менше, ніж 30% – державною.

 Телекомпанії здійснюють трансляцію фільмів і передач, які не є їхнім власним продуктом, лише державною мовою, за винятком фільмів і передач, крім дитячих та анімаційних, створених до 1 серпня 1991 року. До того ж для фільмів і передач, трансляція яких допустима не українською, обов'язкове субтитрування державною мовою.

Допустимо використовувати інші мови без дублювання та озвучення у репортажах із місця подій (крім реплік репортерів), коментарях гостей передач, музичних кліпах, що містять текстовий супровід, у творах мовами корінних народів України. За невиконання вищезазначених вимог телерадіокомпанія сплачує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

 Квоти не застосовують до телекомпаній іноземного мовлення; телекомпаній, які показують науково-просвітницькі передачі офіційними мовами Європейського Союзу; телерадіокомпаній, які здійснюють радіомовлення; телеканалів, освітні програми яких спрямовані суто на вивчення іноземних мов.

23 травня Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації».

 У листопаді 2016 року набув чинності аналогічний закон, що стосується радіо. Він зобов'язує радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. Протягом першого року з моменту набуття документом чинності квота на українськомовні пісні становитиме 25%, протягом другого – 30%, із третього – 35%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:15 :00