субота, 13 жовтня, 2018, 4:18 Суспільство
Військова прокуратура викрила злочинну схему отримання за хабар свідоцтва адвоката

Військовою прокуратурою Київського гарнізону Центрального регіону України проведено заплановану операцію, в ході розслідування одного з епізодів якої затримано громадянина П. безпосередньо після одержання значної суми неправомірної вигоди за організацію отримання свідоцтва адвоката.

Про це повідомляє IA ZIK з посиланням на прес-службу військової прокуратури Центрального регіону України.

Затримання проводилось в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за оперативного супроводження Управління захисту економіки у м. Києві слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у Київській області.

Установлено, що затриманий «працював» у складі злочинної групи, яка займалася махінаціями для забезпечення незаконного отримання офіційних свідоцтв про право на зайняття адвокатською діяльністю. За оперативною інформацією до складу групи входили військовослужбовець і державні службовці. Тож, матеріали для процесуального керівництва досудовим розслідуванням, передано до військової прокуратури Центрального регіону.

В рамках злочинної схеми, викритої оперативним підрозділом Управління захисту економіки у м. Києві, зловмисники організували фіктивне «забезпечення» низки вимог для отримання адвокатського свідоцтва.

Зокрема, злочинці організували отримання відміток у трудових книжках «претендентів на адвокатуру» про фіктивний юридичний стаж. Така відмітка є необхідною умовою для подання документів та допуску до іспиту для отримання адвокатського свідоцтва.

Під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій під контролем правоохоронців такий запис у трудовій книжці громадянина Г. було зроблено іншим членом групи, – президентом одного з благодійних фондів, за передану через посередника неправомірну вигоду у розмірі 400 доларів США.

Також установлено, що за попередньою «домовленістю» правопорушника з одним із працівників Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області, громадянин Г. незаконно отримав від посадовця екзаменаційні білети та відповіді на них.

Крім того, в червні-вересні 2018 року зазначений член злочинної групи вимагав та 12.10.2018 року отримав від цього ж громадянина України Г. неправомірну вигоду в розмірі 2 000 доларів США, що задокументовано негласними слідчими (розшуковими) діями.

За вказану суму затриманий повинен був «вплинути» на одного з членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області, щоб той, в свою чергу, «організував» видачу офіційного свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Неправомірна вигода в правопорушника вилучена.

Затриманому готується повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 та ч. 4 ст. 368-3 Кримінального кодексу України, а також клопотання до суду про обрання йому запобіжного заходу у виді взяття під варту.

Коло осіб, причетних до вчинення вказаного злочину, встановлюється з урахуванням установлених під час досудового розслідування обставин.

На даний час тривають першочергові слідчі дії. У тому числі проводиться обшук у Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури Київської області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 15:48 :46