Новини » Політика 13 жовтня, 2018, 17:35
В ЄРДР внесено справу про незаконне прослуховування Вілкула
Олександр Вілкул. Фото: УНІАН
Олександр Вілкул. Фото: УНІАН

До Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про кримінальне правопорушення – незаконне прослуховування мобільного телефону співголови «Опозиційного блоку», народного депутата Олександра Вілкула.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат парламентаря Олег Бабич.

«Дозвіл на незаконний доступ до трафіку мобільного телефону Вілкула і до всієї особистої інформації про абонента було отримано силовиками 14 вересня 2017 року і навіть не за місцем розслідування, а в Нікопольському міжрайонному суді Дніпропетровської області (справа № 182/4954/17). Рішення виніс суддя Андрій Чуприна, який очевидно знаходиться на гачку у прокуратури і готовий підписувати будь-які документи», – заявив адвокат нардепа Олег Бабич.

 «Рішення цього суду Вілкул надав членам Регламентного комітету під час розгляду подання ГПУ. Глава комітету Павло Пинзеник прямо під час засідання для перевірки подзвонив на вказаний в рішенні суду номер телефону і це дійсно виявився номер Вілкула», – розповів юрист.

Адвокат зазначив, що прокуратура відмовлялася вносити ці дані до реєстру. Це було зроблено тільки після відповідного рішення Печерського районного суду міста Києва, який зобов'язав Генеральну прокуратуру внести дані.

Фото з Facebook
Фото з Facebook
Фото з Facebook
Фото з Facebook

«Важливо реагувати на будь-яке порушення прав, бодай документувати такі злочини. Якщо правда на твоєму боці, то рано чи пізно вона восторжествує. Слідчий суддя Київського суду вже зобов'язав інших Слідчих розслідувати злочин проти Вілкула», – сказав Бабич.

Адвокат Олег Бабич підкреслив, що такі дії правоохоронців підпадають під наступні статті Кримінального Кодексу України: ч.1 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, термін покарання до 5 років); ст. 351 (Перешкоджання діяльності народного депутата України та створення штучних перешкод у його роботі, термін покарання до 3 років); ч. 2 ст. 163 (Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку, вчинені щодо державних чи громадських діячів, або вчинені службовою особою, або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації, термін покарання до 7 років).

«Через півроку ситуація зміниться. І виконавцям цього злочину доведеться відповідати. Ті, хто зверху давав злочинні накази, забудуть про виконавців. І виконавці залишаться один-на-сам зі своєю проблемою, за яку доведеться сісти», – підкреслив Бабич.

Олексій Баганець, адвокат Олександра Вілкула, заявив, що докази, на яких ґрунтується подання Генеральної прокуратури, просто сфальсифіковані.

Зокрема, він вказав, що свідчення, на яких будуються звинувачення, були отримані шляхом погроз і тиску на свідка - Вадима Кобиляцького, колишнього керівника Дніпропетровської районної державної адміністрації. Слідчі затримали його без санкції судді, незаконно утримували під вартою і допитували в суді в якості свідка, незважаючи на те, що він був затриманий як підозрюваний. Допит проводився без участі сторони захисту.

Після звільнення з-під варти Кобиляцький повідомив про те, що його залякували. Олексій Баганець зазначив, що справу за цим фактом було згодом закрито в суді, де Кобиляцький так і не визнав свою провину, а тому його показання як свідка автоматично стають неприпустимими.

Нагадаємо, регламентний комітет Верховної Ради України розглянув подання ГПУ щодо народного депутат Олександра Вілкула.

Адвокат Олег Бабич заявив, що членів комітету «шокувала» доказова база Генпрокуратури по даній справі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 17:05 :58