Новини » Суспільство 13 жовтня, 2018, 5:14
У Шотландії виявили символ безсмертя

У Шотландії археологи під час розкопок в стародавньому монастирі Абердиншир, яке існувало в епоху піктів, виявили вкрай рідкісну дошку для скандинавської настільної гри віком не менше 1000 років.

Про це повідомляє newformat.

Точний вік артефакту ще належить встановити. Відомо, що обстежуваний монастир існував в епоху піктів і був покинутий близько 1000 років тому. Однак ще до його будівництва в даному місці існувала й інша споруда.

За словами вчених, це дуже рідкісна знахідка для Шотландії. Такі дошки використовувалися для скандинавської гри Хнефатафл (Hnefatafl). Подібний артефакт був знайдений в 1989 році на Оркнейських островах, а його вік датований V-IX ст. н.е.

Знайдений артефакт ще в давнину був перероблений – йому надали круглу форму і, можливо, використовували в якості кришки для горщика. Дошка прикрашена так званим вузлом Соломона – символом вічності, безсмертя і зв’язку людини з божественним.

«Подібні артефакти знаходять в основному при розкопках монастирів і в місцях проведення релігійних ритуалів, – говорить археолог Елі Кемерон. – Це свідчить про те, що гра була доступна далеко не всім».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 18:54 :45