Новини » Суспільство

У Росії висунули абсурдну ідею про те, як помститися Україні за «сухий» Крим

В якості «аргументу» для того, щоб примусити Україну відновити водопостачання окупованого Криму, в Росії загрожують «перекрити витоки Дніпра».

Про це сказав політолог Олексій Голобуцький, – повідомляє Апостроф.

«Кремль вирішив реанімувати ще один варіант залякування України знищенням: знову після єльцинських часів в ЗМІ витягли» російських вчених «з проектами знищення або перенаправлення русла Дніпра як головної водної артерії України. Тобто, тепер Росія публічно претендує не тільки на Азов і Керченську протоку, а також Крим разом з шельфом, а й на Дніпро», – говорить Голобуцький.

Так, російський гідролог Віктор Данилов-Данільян вже заявив публічно, що «Росія має всі технічні можливості для відповіді на водну блокаду Криму та перекриття витоків ріки Дніпро і перекидання її вод в обхід України».

«Дніпро, який у нас звикли рахувати української рікою має ті ж підстави вважатися російською річкою. 880 км Дніпро тече по Україні, але 485 км – по Росії. Україні належить менш половини територій водозбору Дніпра. Близько половини води український Дніпро отримує із Верхнього Дніпра і своїх правих притоків, що мають витоки на території Росії» – додає російський історик і публіцист Олександр Широкорад.

«У що це обійдеться? Звичайно, необхідні точні розрахунки але як видається, у кожному випадку сума буде на порядок менше тієї, яку вкладено у водопостачання Криму у 2014-2018 роках і будівництво Кримського моста. А ось для Києва наслідки повороту річок будуть просто катастрофічними. В політичному і економічному плані, зрозуміло», – продовжує своїх роздуми історик.

«Звичайно це типове вкидання ФСБ. Однак варто пам’ятати, що маємо справу із Росією. Їх в принципі мало що може зупинити у таких ініціативах. І осушити, і перенаправити, і отруїти річку цілком можуть», – коментує виступи російських «експертів» Голобуцький.

Як повідомлялось раніше, окупанти використовують катастрофу у Криму, як привід для отримання води з Дніпра.Loading...