live

Схильність до ожиріння передається трьом поколінням нащадків

Матері, які захоплюються жирною їжею і фастфудом, ризикують зіпсувати здоров’я своїм нащадкам на кілька поколінь вперед.

Це з’ясували вчені з Університету Цюріха, – повідомляє newformat.

Дослідження на лабораторних мишах показали – самки гризунів, які під час вагітності харчувалися продуктами з високим вмістом жирів, передавали проблеми з метаболізмом і схильність до шкідливих залежностей дітям, онукам і правнукам.

При цьому ніхто з мишей не страждав від ожиріння, а їх потомство отримувало збалансований раціон. Але, незважаючи на це, генетична схильність другого і наступних поколінь до руйнівного способу життя була очевидна.

В ході експерименту мишей тримали на жирному раціоні протягом дев’яти тижнів до спарювання, а потім під час вагітності та годування. Контрольна група харчувалася за стандартною схемою.

Після цього фахівці вивчили фізичний стан потомства і його поведінкові характеристики.

Тести показали, що діти, внуки і правнуки мишей з першої групи більш схильні до залежностей. Схильність до ожиріння стала менш явною лише в третьому поколінні. Вчені припустили, що огрядність виявилася закладена в них вже внутрішньоутробно – мозок зародків реагував на поступаючі в організм шкідливі речовини, і це позначилося на поведінці вже в дорослому віці.

Залежності не обмежувалися тільки їжею – такі тварини проявляли інтерес до алкоголю і наркотичних речовин.

За словами вчених, провести аналогічне дослідження на людях не представляється можливим – занадто багато факторів впливає на розвиток плоду. Але результати явно змушують задуматися.

Автори дослідження відзначили, що вперше виявили «передачу» ожиріння не тільки дітям, а й наступним нащадкам. Отримані дані допоможуть розробити дієтичні рекомендації для майбутніх матерів, щоб дати їх дітям і внукам шанс на більш здорове життя. Також з’являється можливість виявити потенційні «групи ризику» з ожиріння і провести профілактичні заходи.

Раціон сучасного жителя західної країни містить велику кількість жирів, цукру і солі – а це загрожує не тільки зіпсованою фігурою, але і серйозними захворюваннями серця і нирок.Loading...
Loading...
Loading...