Новини » Політика 13 жовтня, 2018, 0:08
Порошенко: Донецьк і Луганськ – «це не Грозний», бомбити їх Україна ніколи не буде
Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що його стратегією боротьби за мир і деокупацію є звільнення Донбасу політико-дипломатичним шляхом.

Про це він заявив під час урочистих проводів призовників до лав Збройних Сил України в ході робочої поїздки в Донецьку область, – повідомляє прес-служба Президента.

Порошенко нагадав про результати широкого опитування громадської думки, проведеного трьома авторитетними компаніями. Серед питань, які задавали українцям, було питання, який люди бачать оптимальну стратегію повернення Донбасу. «Бо Донбас треба повернути в Україну, а Україні треба повернутись на Донбас», – підкреслив Президент.

«11,5%, це по всій країні, висловлювалися за військовий наступ і повернення Донбасу силою. Природно, найменшу кількість прихильників такого сценарію, менш 6% – тут, на сході України. Це зрозуміло чому. Тому що фронт тут, поруч, за вісімнадцять кілометрів. І ви знаєте, що таке днювати і ночувати під прицілом з ризиком потрапити під артилерійський обстріл, або під удари систем залпового вогню. А по ту лінію фронту живуть не тільки вороги і найманці. Там – багатомільйонні міські агломерації, в яких проживають громадяни України, наші співвітчизники», – прокоментував Порошенко результати досліджень.

«І думаю, жоден український політик, в тому числі, звичайно, і я, ніколи не прийме рішення перетворити Донецьк – в Грозний, Луганськ – в Грозний. Це не прийнятно. Це неможливо. І цим ми відрізняємося від росіян», – зазначив Порошенко.

Він додав: «Це Кремль легко знищував мирне населення» килимовими «бомбардуваннями. А Україна – не Росія. І ми належимо до іншої цивілізації, де цінують людське життя і не приносять його в жертву імперським амбіціям».

«Це Кремль, під приводом нібито захисту російськомовних в Україні, перетворив в арену бойових дій територію, де і проживає більшість російськомовних українців», – також сказав Президент.

За його словами, згідно з результатами опитування, ще 9% вважають, що взагалі не треба нікого і нічого повертати. «Я говорив уже раніше, і ще раз повторюю: світ в обмін на території – це абсолютна ілюзія, це самообман, бо не буде ні миру, ні територій. І Путін лізе до нас не за Кримом і не за Донбасом. Йому потрібна вся Україна», – підкреслив Порошенко.

«Як Президент і Верховний Головнокомандувач ЗСУ поділяю думку більшості громадян, більше 60% відсотків, які висловлюються за політико-дипломатичне врегулювання. Звільнення Донбасу політико-дипломатичним шляхом. Це і є моя стратегія боротьби за мир і деокупацію», – підкреслив Порошенко.

Він зазначив, що за цю позицію його критикують з різних сторін: з одного боку – яструби, які не усвідомлюють всіх наслідків військового сценарію; з іншого – нападає п’ята колона і капітулянти, які нав’язують Україні смертельно небезпечні російські умови так званого світу, світу в лапках.

«Я сьогодні вже згадував про свою військову службу і можу сказати, що це було на словах у всіх замполітів, коли виступав на політінформації, він тоді російською мовою сказав:» Запам’ятайте, солдати і сержанти, нам, нашій країні, потрібен мир. Мир. І бажано весь. «Ось це російська модель бачення світу», – зазначив Порошенко.

Він підкреслив, що зараз надихає той факт, що 60% людей підтримують політико-дипломатичну стратегію. «Врешті-решт, народ мудрий, і розуміє, яка стратегія правильна. Вона не швидка, вимагає часу, нервів і витримки», – зазначив Порошенко.

«Політико-дипломатична стратегія – запорука миру в усій Україні, в тому числі і в прифронтовому Маріуполі, по всій Донецькій області, в сусідній Луганщині. Нам треба захистити і Маріуполь, Краматорськ, Лисичанськ, і Сєвєродонецьк. Захистити не тільки від військової агресії, а захистити від гібридної загрози», – заявив Президент.

Як повідомлялось раніше, Порошенко хотів би показати Сальвіні Донбас в усій «красі».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 17:59 :31