Новини » Економіка 13 жовтня, 2018, 10:00
Нацбанк анулював ліцензію мережі валютних обмінників через непрозору структуру власності

Національний банк України анулював ліцензію фінансової компанії Ікс на здійснення валютних операцій – діяльність з обміну валют.

Відповідне рішення було затверджене 11 жовтня, передає прес-служба регулятора.

Підставою для анулювання ліцензії послужило визнання структури власності компанії непрозорою, а також встановлення ряду суттєвих порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій і вимог до організації захисту приміщень.

Так, починаючи з 2017 року Нацбанк звертав увагу фінкомпанії Ікс на невідповідність структури власності вимогам прозорості.

«Замість приведення структури власності у відповідність до вимог щодо прозорості та виконання власниками істотної участі вимог чинного законодавства, зокрема отримання погодження на набуття істотної участі у профільного регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – до структури власності ІКС була заведена «футбольна команда» з 11 фізичних осіб, внаслідок чого відбулося розмиття власності таким чином, що жоден з нових учасників Ікс не володів істотною участю.», – сказали у НБУ.

Також Ікс було допущено значну кількість порушень вимог до організації захисту приміщень, в яких проводиться діяльність з обміну валют, зокрема щодо обладнання робочих місць касирів елементами відгороджувальних конструкцій, що відповідають встановленим вимогам, системою відеоспостереження, сповіщувачем системи тривожної сигналізації.

Крім того, НБУ виявив в діяльності ліцензіата ряд порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій, зокрема, здійснення операцій з продажу іноземної валюти без документального оформлення, без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без оформлення квитанцій про здійснення валютно-обмінних операцій.

При цьому, під час перевірок ІКС неодноразово відмовлялася надати матеріали на письмовий запит уповноваженого працівника НБУ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 03:15 :17