Новини » Світ 140

На Заході пояснили, як правильно боротися з пропагандою Кремля

Не варто відповідати на пропаганду Кремля зустрічною пропагандою, а потрібно боротися з нею фактами.

Про це розповіла директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова, – повідомляє facenews.ua.

«Тут, в Україні, час від часу виникає дискусія – як ми можемо реагувати на російську пропаганду? Росіяни створили суцільні «фабрики тролів», які поширюють брехню по всьому світу. Чи повинні ми, або хто-небудь, реагувати симетрично, відповідаючи фейком на фейк, дезінформацією на дезінформацію, або витрачати величезні гроші і годувати армію доморощених «тролів»?

Наша головна лінія дуже проста. Ми не відповідаємо пропагандою на пропаганду, і ми не думаємо, що це правильний підхід. Ми переконані, що ключем є опора на факти, і так буде завжди. Це дуже важливо, оскільки відображає те, хто ми – демократичні і прозорі спільноти, і саме тому ми відстоюємо правду і факти. Це дійсно те, на чому постійно наголошує керівництво НАТО і в твердо вірить», – зазначає дипломат.

Вона нагадала, що в НАТО є кілька проектів, спрямованих на спростування російської дезінформації правдивими фактами.

«Наприклад, на сайті НАТО ми створили окрему сторінку, яку назвали «Під запис» («Setting the records straight»). На цьому ресурсі ми зібрали різні російські міфи щодо НАТО, і подивилися на факти, які надають нам відповідь на ці міфи. Ми переконані, що це дуже ефективний спосіб для спростування цих міфів.

В Україні ми робили виставку на тему відносин з НАТО, і присвятили одну з її частин якраз цим міфам. У дуже показовій і креативній формі ми показали всі ці міфи, з одного боку, і потім показали правду. Для багатьох людей, переконана, це спосіб зрозуміти – якого роду інформацію про нас поширюють», – зазначила Маронкова.

Ще однією і дуже важливою частиною того, що робить НАТО в цій сфері, за словами експерта, є заходи за участю преси і медіа.

«Два роки тому трапилася досить відома історія, коли наш генеральний секретар давав інтерв’ю каналу «Росія 24» в телестудії НАТО. Коли інтерв’ю мало вже з’явитися, воно називалося «НАТО готується атакувати Росію». Що, зрозуміло, було нісенітницею, адже генеральний секретар ніколи не говорив такого. Оскільки інтерв’ю було записано в нашій студії, у нас були всі телевізійні та аудіозаписи. Тому ми почали розсилати звук і відео цього інтерв’ю, використовували соціальні мережі, розмістили повну розшифровку на нашому сайті.

Делегації країн-членів НАТО також підтримали нас в соціальних медіа в своїх країнах. Репортери провідних світових інформаційних каналів і агентств, з якими у нас склалися хороші відносини – вони також просували цю інформацію на своїх каналах і в соціальних медіа. Все це створило такий тиск, що, в результаті, «Росія 24» змінила назву і внесла необхідні корекції», – підсумувала Маронкова.

загрузка...
загрузка...
Loading...