Новини » Суспільство 12 жовтня, 2018, 4:03
Євстратій Зоря: Окрім Філарета, інших кандидатур на голову Єдиної помісної церкви поки що немає
ZIK
ZIK

В Українській православній церкві Київського патріархату розраховують, що Вселенський патріархат надасть Україні томос на Синоді в другій половині листопада.

Про це сказав архієпископ Євстратій Зоря, коментуючи в ефірі «Громадського» наслідки рішення Синоду від 11 жовтня - повідомляє Українська правда.

На запитання щодо строків отримання томосу Зоря сказав: «Найближча дата, яка може бути, – це наступне засідання Синоду Константинопольського патріархату, яке має відбуватися в другій половині листопада».

«Ми будемо робити все, що від нас залежить, щоб це відбулося якнайшвидше», – наголосив він.

Він розповів, що зараз в Україні переходять до наступного етапу, коли треба збирати собор для об’єднання українських церков.

«Дотепер не було можливості зібрати собор, бо представники УПЦ Московського патріархату не могли взяти в ньому участь: їм потрібно було запевнення», – пояснює Зоря.

Читайте також: Cинод РПЦ готує «жорстку відповідь» на дії Константинополя

Він повідомив, що на посаду голови Єдиної помісної церкви УПЦ КП підтримуватиме кандидатуру патріарха Філарета, адже з нього анафему зняли.

«Але буде можливість висунути і інші кандидатури, хоча поки що інших кандидатур не називалося, хто би міг скласти альтернативу», – зазначив він.

«Після голосування, виборів, цей предстоятель повинен отримати від Константинопольського патріархату томос – як фізичний документ, як грамоту. І цей етап ми завершимо», – додав Зоря.

Після отримання томосу, зазначив архієпископ, в Україні почнеться більш широка справа єднання православ’я навколо Єдиної помісної православної церкви.

«Ми вважаємо, що в основному цей процес мав би відбутися за 3-4, може, 5 років», – сказав він

Читайте також: Курт Волкер: Росія втратила Україну

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 06:25 :19