Новини » Події 12 жовтня, 2018, 23:57
Військовий експерт вказав на «першопричину» безладу на військових складах
ZIK
ZIK

У незалежній Україні безлад на військових складах утворився у 90-х роках, коли РФ всі боєприпаси скинула в Україні, а техніку та озброєння забрала собі.

Про це в ефірі інформаційного спецпроекту з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK заявив військовий експерт Олег Жданов.

Експерт, коментуючи питання щодо причин вибухів арсеналів у країні, заначив, що в незалежній Україні безлад на військових складах утворився у 90-х роках, коли держава отримала у «спадок» від груп військ, які виводили зі Східної Європи. Тоді РФ всі боєприпаси скинула в Україні, а техніку та озброєння забрала собі, розповів Олег Жданов.

«Ми розставляли штабелі просто під відкритим небом, обгороджуючи колючим дротом, та починали їх охороняти. За цей час можна було все привести до належного стану», – зазначив військовий експерт.

Олег Жданов спростував твердження, що в Україні немає заглиблених бункерів для боєприпасів.

«Якщо б у нас їх не було, Балаклії як населеного пункту не існувало б, Калинівки не існувало б. Усі боєприпаси, які були в ангарах і бункерах, залишились цілими та неушкодженими. Згоріло, точніше, детонувало те, що було на відкритих майданчиках», – зазначив експерт.

Олег Жданов припустив, що вибухи на арсеналах сталися внаслідок диверсії.

Нагадаємо, 9 жовтня у місті Ічня на Чернігівщині сталися вибухи на військових складах з боєприпасами. Пожежею було охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

За повідомленням Міноборони, у четвер, 11 жовтня, повністю ліквідували пожежу на території шостого арсеналу Міністерства оборони, однак поодинокі вибухи продовжуються.

12 жовтня через посилення вітру, який роздуває осередки тління, в Ічні зросла інтенсивність вибухів боєприпасів.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що з 9 жовтня, після того як були опитані військовослужбовці, версія про службову недбалість щодо подій на військовому арсеналі поблизу Ічні Чернігівської області відпала. За його словами, наразі основною версією слідства є диверсія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 19:19 :21