Новини » Політика 12 жовтня, 2018, 16:05
Росія захищатиме інтереси православних в Україні, – прес-служба Путіна
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у разі гонінь Росія захищатиме інтереси православних Московського патріархату в Україні, як захищає росіян та російськомовних.

Про це повідомляє ТАСС.

Також Пєсков заявив, що Кремль не вмішується у діалог між церквами. Але якщо Україні не вдасться стримувати «радикалів», РФ готова до політико-дипломатичних заходів.

«У випадку, якщо події, розвиваючись, увійдуть у русло протиправних дій, то, авжеж, як Росія усюди захищає інтереси росіян та російськомовних, то також, і про це неодноразово заявляв (Володимир) Путін, Росія захищає інтереси православних. Це цілком обґрунтована та абсолютно зрозуміла позиція», – каже Пєсков. У відповідь на питання як саме Росія планує захищати інтереси православних в Україні, прес-секретар відповів: «Виключно політично-дипломатичними (заходами)».

Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату 11 жовтня оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.

У Синоді визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ (МП) готуватися до об’єднавчого собору. Відповідна заява була оприлюднена 12 жовтня.

Після отримання Українською церквою томосу про автокефалію до неї приєднається близько половини парафій УПЦ Московського патріархату, вважає архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 14:49 :56