п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 15:22 Суспільство
Релігійний діяч пояснив унікальність нової церкви в Україні для всього світу

Після рішення синоду про визнання неканонічним перехід Київської митрополії під управління Московської неканонічним варто очікувати на певні зміни у ставленні і з боку Білоруської церкви. Водночас постає питання і щодо Литовської церкви. Загалом, якщо почнеться будівництво церкви знизу, це буде абсолютно нова ситуація для православної церкви, яка опиратиметься на рішення людей, а не команду згори.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів російський релігійний та громадський діяч, єпископ Апостольської православної церкви Григорій Міхнов-Войтенко.

Він підкреслив, що реакція російської пропаганди на рішення синоду щодо надання УПЦ автокефалії була абсолютно очікуваною. Каже: більшість коментаторів просто дуріють в істериці.

«Йде ціла низка незрозумілих погроз, що прихильники Російської церкви негайно відправляються в Київ, щоб «грудьми захищати святині». Найбільше це нагадує саме істерику», – запевнив фахівець.

Також він пояснив, в чому могла бути політична мотивація Константинополя в ухваленні рішень щодо можливості надання автокефалії Українській православній церкві.

«Я дуже сподіваюсь, що Константинополю насправді важливіше не політичне рішення, а рух, спрямований на оновлення концепції місця православ’я в сучасному світі. В України сьогодні є унікальний шанс не просто отримати автокефалію, адже в історії їх було дуже багато, а й підтримку, що йтиме з низів, коли на рівні громад ухвалюватиметься рішення про входження в нову церковну структуру», – зауважив Григорій Міхнов-Войтенко.

Тобто, за його словами, на Україну чекає злиття церкви з самого низу, що є найголовнішим і може бути найпривабливішим у всій цій історії, оскільки це буде справді історичним кроком, важливим для всього світового православ’я.

Окрім цього він пояснив, які наслідки для Російської православної церкви матиме автокефалія Української церкви.

«На жаль, у Російської православної церкви зараз є дуже незначний вибір шляхів розвитку, оскільки нинішня система управління абсолютно залежна від чинної влади в Росії. Зміниться влада – зміниться і система управління. Я не дуже вірю, що за правління нинішнього президента будуть якісь кардинальні зміни», – заявив громадський діяч.

На його думку, за правління Володимира Путіна в РПЦ можливі лише деякі декоративні зміни. Можливо лише, що Московського патріарха Кирила відправлять у відставку.

«Це цілком можливо. Адже, в першу чергу, саме у зв’язку з подіями в Україні і, як не дивно, в Сирії у Кирила зіпсувались відносини з Кремлем. Як швидко це відбудеться? Невідомо. Чи не відбудеться зовсім? Невідомо», – каже релігійний діяч.

Втім, рано чи пізно, коли зміниться влада в Росії, розпочнуться зміни і в Московському патріархаті. І єпископ дуже розраховує, що до моменту, коли це станеться, РПЦ дивитиметься на Українську церкву, як на приклад старшого брата, та намагатиметься йти тим же шляхом.

Також він розповів, що означатиме визнання незаконним передачу Київської метрополії під управління Московської для Білоруської церкви, яка до того була частиною саме Київської митрополії. Мовляв, тепер виникають питання і щодо Мінська.

«Ба більше! Це точно так само ставить питання і щодо Литовської православної церкви, яка сьогодні теж входить до складу Московського патріархату. Особисто мені це давно здавалось нелогічним, що БПЦ, яка завжди була зареєстрована як місцева релігійна організація, весь час підпорядковувалась Москві», – підкреслив Міхнов-Войтенко.

За його словами, це цілком могло бути зручним для Олександра Лукашенка, але сьогодні у нього вже з’являються питання щодо білоруської європейськості.

«Тому цілком можливими є певні зміни. На жаль, це знову ж таки буде дуже сильно залежати від позиції влади. Взагалі в традиціях православної церкви ця залежність була доволі значною. Але зараз, якщо почнеться це будівництво знизу, це буде нова ситуація для православної церкви, яка в першу чергу опиратиметься на рішення людей, а не команду згори», – наголосив єпископ.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко повідомив, що рішення про надання автокефалії Українській православній церкві було ухвалене.

Він пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до єдиної помісної церкви.

У свою чергу Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ (МП) готуватися до об’єднавчого собору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 14:44 :48