Новини » Суспільство

Протоієрей УПЦ (МП) про томос: Це безпрецедентне рішення

ZIK

За рішенням щодо томосу є особисті амбіції патріарха Варфоломія та загалом Константинопольського Патріархату.

Так в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП), протоієрей Микола Данилевич прокоментував рішення Вселенського патріарха продовжити процедуру щодо надання томосу для української церкви.

Протоієрей Микола Данилевич, коментуючи учорашнє рішення щодо томосу для української церкви, зауважив, що за цим кроком є особисті амбіції патріарха Варфоломія та загалом Константинопольського патріархату. Гість програми порівняв цю подію із «вибухом церковної ядерної бомби».

Протоієрей Микола Данилевич погодився, що йдеться не про особисте рішення Вселенського патріарха, а Синоду, проте, заявив він, «Синод був підібраний зовсім по-іншому». Зокрема йдеться про те, що в його засіданні не брали участь місцеві ієрархи, а лише нові, які є молодими та не можуть суперечити патріарху Варфоломію.

«Це колективна відповідальність на всьому Синоді, але ми розуміємо, що перша особа там грає основну роль. Тому, на жаль, це рішення слід визнати як безпрецедентне. Помісні церкви, я не буду говорити хто…, говорять, що він розриває православ’я, тому що в історії церкви ще ні разу такого не було, щоб люди, які відійшли в розкол, приймалися саме таким чином, щоб знімалася одноосібно й односторонньо анафема», – заявив протоієрей Микола Данилевич.

Гість програми додав, що такий крок може призвести до втрати єдності між усім православним світом: «Фактично патріарх Варфоломій і Синод Константинопольської церкви стали на шлях розколу та розділення».

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві.

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ (КП) Філарета й предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що рішення про надання автокефалії прийняте.

Президент пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до Єдиної помісної православної української церкви.

Глава УПЦ Київського патріархату патріарх Філарет пояснив, як скасування анафеми допоможе об'єднанню українських церков.

Спеціальний посол США з питань України Курт Волкер заявив, що рішення Константинопольського Патріархату надати українським православним канонічну автокефалію стало геополітичною поразкою Кремля.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у разі гонінь Росія захищатиме інтереси православних Московського патріархату в Україні, як захищає росіян і російськомовних.Loading...