Протоієрей УПЦ (МП) Данилевич заявив про «мету» Константинополя щодо України

ZIK

Константинопольський патріархат вирішує свої питання щодо того, щоб зайти до України і «застовпити» цю територію.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП), протоієрей Микола Данилевич.

Гість програми, коментуючи рішення Вселенського патріарха продовжити процедуру щодо надання томосу для української церкви, зауважив, що в УПЦ (МП) не виступають проти мети, а проти методів, якими її досягають.

«Метод із залученням Константинопольського патріархату, який, як мені здається, вирішує просто свої питання у тому, щоб зайти на територію України і просто тут «застовпити» цю територію. Усе це породжує проблеми, і проблеми не лише в Україні, а на загальноправославному рівні між 14 помісними православними церквами», – заявив протоієрей Микола Данилевич.

Гість програми, відповідаючи на запитання щодо підтримки Московським патріархатом проросійських сил, зауважив, що історія свідчить про те, що бувають випадки, коли влада православних країн воює між собою: «Це не правильно, це трагедія... Але ми не маємо змішувати політичне життя і церковне».

Протоієрей Микола Данилевич запевнив, що церква не говорить про політику у межах храму, та нагадав про заклики Синоду УПЦ (МП) до священиків, щоб ті не говорили про політику.

«У нас є понад 12 тисяч парафій, відповідно, в нас є приблизно 17 тисяч духовенства, зрозуміло, що хтось десь щось міг і сказати. У такому випадку, якщо священик закликав чи щось сказав, його не відлучають від церкви, його не анафеманствують, йому виносять догану або ведеться розмова із єпископом», – заявив протоієрей Микола Данилевич і додав, що такі випадки були.

Коментуючи інформацію про те, що за місяць до захоплення Криму, 30 січня, у Сімферополь під патронатом РПЦ з Афону привезли святиню – Дари Волхвів, яку охороняв Ігор Гіркін-Стрелков, що згодом очолив бойовиків, протоієрей Микола Данилевич зазначив, що коли делегація прибула, не було відомо, хто є хто: «Якби ми знали, що він є кадровим ФСБшником, приїхав сюди для того й того – інша справа».

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві.

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ (КП) Філарета й предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що рішення про надання автокефалії прийняте.

Президент пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до Єдиної помісної православної української церкви.

Глава УПЦ Київського патріархату патріарх Філарет пояснив, як скасування анафеми допоможе об'єднанню українських церков.

Спеціальний посол США з питань України Курт Волкер заявив, що рішення Константинопольського патріархату надати українським православним канонічну автокефалію стало геополітичною поразкою Кремля.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що в разі гонінь Росія захищатиме інтереси православних Московського патріархату в Україні, як захищає росіян і російськомовних.

Loading...