Новини » Політика

Президент: На відміну від Росії жоден наш політик не буде перетворювати Донецьк на Грозний

ZIK

Україна – не Росія, і ми належимо до іншої цивілізації, де цінують людське життя, не приносять його в жертву імперським амбіціям. Тому жоден український політик ніколи не прийме рішення перетворити Донецьк на Грозний.

Про це під час промови у Маріуполі, яка транслювалася в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

«Бо Донбас треба повернути в Україну, а Україну – в Донбас. За результатами великого опитування громадської думки щодо того, як люди бачать оптимальну стратегію повернення Донбасу, 11,5 % висловились за військовий наступ. Природно, що тільки 6% прибічників такого сценарію – на Сході. І зрозуміло чому. Бо фронт – тут. Бо ви знаєте, що таке днювати і ночувати з ризиком потрапити під приціл артилерійський обстріл або системи залпового вогню», – зазначив Президент.

За його словами, за лінією фронту живуть не лише вороги і найманці, там мешкають громади України. Президент зауважив, що Україна – не Росія, і ми належимо до іншої цивілізації, де цінують людське життя, не приносять його в жертву імперським амбіціям.

«Я не думаю, що жоден український політик, в тому числі і я, ніколи не прийме рішення перетворити Донецьк на Грозний. Це не прийнятно і не можливо. І цим ми відрізняємося від росіян. Кремль легко винищував мирне населення ковровим бомбардуванням. Це Кремль під приводом нібито захисту російськомовних в Україні перетворив в арену бойових дій територію, де саме проживає більшість російськомовних українців», – сказав Порошенко.

Також пан Порошенко звернув увагу на те, що 9% опитаних українців переконані, що не треба нікого і нічого повертати. Він вважає, що мир в обмін на території - це ілюзія і самообман.

«Не буде ані миру, ані території. Путін суне до нас не по Крим і не по Донбас. Йому потрібна вся Україна. Я як президент і Головнокомандувач Збройних сил України поділяю думку більшості громадян, які висловлюються виключно за політико-дипломатичне звільнення Донбасу. Саме контрактники несуть службу в зоні проведення ООС, і щойно я повернувся з Широкиного, з нашого батальйону морської піхоти, який під вогнем ворога захищає Маріуполь. А до цього це були наймасштабніші військові навчання ВМС України, які продемонстрували свою заданість і ефективність боронити місто і державу у випадку атак із моря. Ми здатні захистити державу», – впевнений Порошенко.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони України від 12 жовтня щодо захисту інтересів України в Чорному та Азовському морях.

Loading...