Новини » Економіка 12 жовтня, 2018, 10:09
НБУ ретельніше перевірятиме банки
Національний банк України. Фото: minfin.com.ua
Національний банк України. Фото: minfin.com.ua

Національний банк України продовжує вводити ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Частиною такого підходу є оновлення рейтингової системи CAMELS, зокрема доповнення рейтингових оцінок компонентом Операційний ризик і актуалізація критеріїв оцінок.

З моменту затвердження оновленої оцінки Національним банком вже проведені перевірки 50 банків.

CAMELS дає банкам і регулятору бачення комплексної оцінки, в ході якої підлягають аналізу всі напрямки діяльності і істотні ризики банку, а особлива увага приділяється корпоративного управління і системам управління ризиками і внутрішнього контролю.

Результати інспектування за рейтинговою системою CAMELSO Національний банк інтегрує в оцінку SREP.

«Відбулися зміни і у наших з банками комунікаціях, стало більше відкритості та аргументованості з обох сторін. Так, наприклад, запроваджується практика обговорення з банками результатів інспекційних перевірок перед винесенням їх на розгляд Комітету з питань нагляду НБУ та у разі необхідності банки мають можливість висловити свою позицію на Комітеті з питань нагляду», – зазначив директор департаменту виїзних перевірок банків НБУ Денис Новіков.

Також він повідомив, що в ході інспектування регулятор підтримує постійний діалог з керівництвом і співробітниками банку.

Всього за 9 місяців 2018 департамент виїзних перевірок банків НБУ здійснив 18 планових та 12 позапланових перевірок банків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 16:05 :49