Новини » Політика 12 жовтня, 2018, 6:03
На Одещині ризики найвищі: експерт проаналізував, де РФ може найшвидше загострити ситуацію
ZIK
ZIK

Для адептів «руского мира» Харківська та Одеська області є пріоритетними цілями. Змушений констатувати, що ситуація в даних регіонах відрізняється: ризики в Одесі значно вищі.

Про це пише Дмитро Тимчук, координатор групи Інформаційний спротив на своїй сторінці у Фейсбук, аналізуючи ситуацію в Україні після рішення про надання автокефалії. 

Очевидно, що зараз спроби дестабілізувати ситуацію в країні будуть здійснюватися з потроєною енергією. В даному контексті дуже багато буде залежати не тільки від спецслужб і правоохоронців, а й від місцевої влади.

Одеську область російська сторона намагається використовувати в якості застрільника провокацій, які потім повинні викликати ланцюгову реакцію по всій країні. Наприклад, така спроба за участю регіональних депутатів готувалася в серпні перед візитом до Стамбула громадянина Гундяєва. Але їй вдалося запобігти. В результаті РПЦ не змогла легалізувати великий масив сфабрикованих «доказів» негативного ставлення українців до автокефалії. Тому візит вийшов не просто провальним – принизливим.

Два тижні тому саме в Одеську область привезли патріарха Олександрійського Феодора II, який зробив ряд вигідних Росії заяв, оскільки надзвичайно залежний від підтримки з Москви. До слова Феодор в 1985-90 рр. був екзархом Олександрійського патріархату при РПЦ (подвір’я в Одесі), опікувався грецькою громадою, підтримував гуманітарні проекти. На офіційному сайті Олександрійської патріархії Одеса і зараз позначена як «місто в Росії». Він був єдиним церковним діячем в чині Патріарха, який брав участь в інтронізації Кирила.

Тобто, зв’язки як з Кремлем, так і з Одесою більш ніж тісні. І Москва зараз намагається використовувати предстоятеля однієї з найдавніших християнських церков (об’єднує близько 6,5 млн. віруючих) в якості «торпеди».

Розуміючи, що стратегічна битва за Україну програна, РПЦ-ФСБ намагається створити в Одесі базу для «духовної ДНР». Цьому  сприяє місцевий політичний розклад, при якому губернатор області поки що не є адекватною противагою ні вкрай одіозному меру Одеси Г.Труханову, ні місцевим феодалам, таким, наприклад, як С.Ківалов. Саме тому для проведення серйозних операцій проти криміналу і сепаратистів в Одесу відряджають виїзні бригади з Києва.

У Харкові ситуація інша. Вона далеко не безхмарна (наприклад, рейтинги проросійських партій, ставлення до НАТО і т.д. у порівнянні з одеськими), але принципово відрізняється.

Вчора три дослідних структури (Український інститут соціальних досліджень імені О. Яременка, Центр соціальних і маркетингових досліджень SOCIS і Центр «Соціальний моніторинг») оприлюднили свої оцінки соціально-політичної ситуації в Харківській області. Згідно з цими даними, ініціативу створення єдиної помісної УПЦ вже підтримують 23,7% харків’ян, ще 30% не визначилися. Тобто, є значний потенціал для зростання, хоча противники томосу все ще володіють відносною більшістю.

При цьому в Харківському регіоні відсутній авторитетний промосковський церковний лідер, якого РПЦ могла б призначити вождем фронди.

Що ще більш важливо – на Харківщині досить високий рівень підтримки обласної влади. Глава Харківської ОДА Юлія Світлична має кращий баланс довіри-недовіри серед місцевих політиків (у неї + 42%, для порівняння: у Є.Мураєва – + 2,6%, у М.Добкіна – -36,1%). Якщо мер Харкова Г.Кернес популярний переважно в місті, то Світлична має високий рейтинг як в місті (29%), так і в області (46,1%), де з великим відривом випереджає локальних бонз.

Повальна втеча соратників Геннадія Адольфовича в Росію вказує, що мера Харкова тримають в тонусі, і у нього немає особливої ​​мотивації робити різкі антиукраїнські руху. Але навіть у разі помутніння у товариша Кернеса, ситуація в регіоні залишиться контрольованою, тому що є зрозумілий центр влади. У зв’язку з цим Харків зберігає роль стабілізуючого фактора на Сході.

Це не виключає, що завтра Кремль не спробує влаштувати на Харківщині показовий демарш. Але тут розгойдати ситуацію буде значно складніше, хоча область межує і з Росією, і з зоною ООС.

В цілому місцева влада в усіх регіонах мають зараз проявляти особливу пильність, тому що ворог буде комбінувати фактори зовнішнього впливу (теракти, диверсії) і внутрішнього накопичування.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:34 :33