п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 3:08 Суспільство
Митрополит Таллінський: Глава РПЦ розриває церковну спільноту заради задоволення своїх примх

Глава РПЦ Кирил має звичку з надзвичайною легкістю розривати спільноту, щоб чинити тиск з метою задоволення своїх примх.

Про це заявив єпископ Константинопольського патріархату, митрополит Таллінський і всієї Естонії Стефан у своїй статті «Думки про Україну», оприлюдненій на сайті «Orthodoxia.info» - інформує Укрінформ.

«З поваги до його особи і посту, я не хочу вступати в полеміку з Патріархом Кирилом, але не можу промовчати про цю доведену до краю звичку, що стала традиційною в керованій ним Церкви, – з надзвичайною легкістю розривати спільноту, щоб чинити тиск з метою задоволення своїх примх», – йдеться в повідомленні.

За словами митрополита Талліннського, за два роки Патріарх Кирил здійснив дві великі помилки: «Перша полягає в його відсутності на Святому і Великому всеправославному соборі на Криті в 2016 році, друга – в розриві церковної спільноти – після естонського інциденту – з Патріархом Варфоломієм».

Єпископ Константинопольського патріархату ставить питання, чи розуміє Кирил, що «не можна вести переговори про Безцінне, а саме про євхаристійне спілкування, не ризикуючи розділити на частини християнську Церкву, а також, що кожна Церква, і всі вони разом утворюють єдину Церкву?». «Розірвати спільність зі Вселенським Патріархом (авторитет якого ґрунтується і підтверджений канонами Вселенських Соборів: 3-м каноном другого Вселенського Собору, 28-м каноном четвертого Вселенського Собору, 36-м каноном Собору в Трулло) означає розірвати єдність помісних Церков в тілі єдиної православної Церкви», – наголошується в повідомленні.

Митрополит Таллінський і всієї Естонії висловив переконання, що невизнання Патріарха Варфоломія в якості «Protos/Першого», відмова в останній момент брати участь у Критському Соборі, нинішній розрив спільності з ним «ставить Патріарха Кирила в становище розколу».

У статті також нагадується, що, де-юре, після хрещення київського князя Володимира в 988 році Київська Русь опинилася під церковною юрисдикцією Вселенського Патріархату Константинополя. Крім того, Константинополь ніколи не визнавала анексію Київської митрополії у 1686 році Синодом руської Церкви після вторгнення Російської імперії на землі лівобережжя Дніпра. Єдина поступка, зроблена Вселенським Патріархом Діонісієм IV, полягала у дозволі митрополиту Московському висвятити митрополита Київського при дотриманні наступної неодмінної умови: поминання під час кожного літургійного богослужіння тільки Вселенського Патріарха.

«Документ, що засвідчує цю домовленість, існує і був нещодавно знайдений в оригінальній версії грецькою мовою в Парижі («Lettre du Patriarche Denis IV à l adresse des Tsars de Russie Jean Pierre et et de Sophie Alexievitch/ у Листі Патріарха Діонісія IV російським царям Івану і Петру, а також Софії Олексіївні» – Москва, 1826), слово в слово підтверджує, що дана антиканонічна акція з боку російської Церкви ніколи не отримувала схвалення Вселенського Патріархату», – зазначив митрополит Таллінський.

Він додав, що очевидно, що «православна Україна стане автокефальною», а «пророче діяння Варфоломія принесе свої плоди в довгостроковій перспективі».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 02:47 :36