п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 22:02 Політика
Ляшко: Кількість депутатів необхідно скоротити, а посаду Прем’єра – прибрати

Сьогодні, 12 жовтня, в рамках «Діалогів Жана Моне» у Франції лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко зустрівся зі «справжнім другом» України Петом Коксом.

Про це народний депутат повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Під час зустрічі Ляшко розказав європейському політику про ініціативи «Радикальної партії» щодо реформування українського парламенту.

«Ключові з них – скорочення кількості депутатів з 450 до 250, зняття недоторканності. Концентрація влади в руках однієї людини – Президента. Контрольні повноваження – у парламенту, скорочення кількості чиновників по всій країні, завдяки чому з’являться кошти на розвиток економіки та підвищення зарплат людям», – повідомив парламентар.

«Тільки жорстка дисципліна, відповідальність і порядок у владі допоможуть відновити країну, відродити економіку і повернути мир!» – наголосив Ляшко.

За словами політичного експерта Мар’яна Ощановського, пропозиції лідера «Радикальної партії» щодо скорочення кількості народних депутатів до 250 і скасування депутатської недоторканності абсолютно вірні, а їх впровадження у життя «дозволять викорінити бардак, який зараз є у Раді».

«Верховна Рада – дуже неефективний державний орган. Чимало законопроектів не ухвалюються лише тому, що значна частина нардепів просто не ходять на роботу. Проблема в тому, що багато хто з них став депутатом лише заради недоторканності, а робота у Раді їх мало цікавить. Якщо зменшити чисельність депутатів і скасувати недоторканність, як пропонує Ляшко, до парламенту потраплятимуть лише ті політики, які справді хочуть займатися законотворчою діяльністю», – сказав він у коментарі «Інформатору».

Також, зауважив він, важливо наділити український парламент реальними повноваженнями щодо контролю за діяльністю президента.

«Сьогодні звіти Президента у Раді – це більше формальність, ніж реальний механізм контролю за його діяльністю. Тому дуже слушно, що Ляшко пропонує змінити це. Зокрема, необхідно внести зміни до закону про імпічмент Президента, аби у депутатів з’явилася реальна можливість усунути його з посади, якщо для цього є підстави», – зазначив він.

Окремої уваги, на думку експерта, заслуговує пропозиція лідера РПЛ скасувати посаду Прем’єр-міністра, а керівництво виконавчою владою передати Президенту.

«Це дозволить скасувати дуалізм влади, від якого Україна потерпає всі роки Незалежності. Більшість політичних криз в країні виникали саме через конфлікти між Президентом і Прем’єром. Непорозуміння між двома ключовими політичними фігурами суттєво гальмують розвиток України, а тому вирішення цієї проблеми разом з реформуванням парламенту підвищать ефективність влади, відродять країну, економіку та закладуть фундамент державотворчих процесів», – резюмував Ощановський.

Програму Євросоюзу «Діалоги Жана Моне» організовує Європейський парламент та Національний демократичний інститут. Мета програми – підвищення рівня знань та поінформованості суспільства з питань європейської інтеграції.

Як повідомлялося, Олег Ляшко на засіданні ПАРЄ наголосив на неможливості повернення Росії до Парламентської Асамблеї.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 15:15 :51