Київ має покласти край саботажу децентралізації на Закарпатті

Створення об’єднаних територіальних громад дозволяє людям відчути переваги самоврядування – адже громади отримують значні фінансові ресурси і повноваження. Про це ми говорили з експертами під час відвідин Перечинської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) на Закарпатті.

Ознайомилися зі змінами, що відбулися за перший рік самоврядування в Перечинській громаді, та планами з подальшого розвитку і залучення інвестицій. Я дуже приємно втішена проактивною позицією і діяльністю представниць ОТГ.

Водночас хочеться звернути увагу, що на Закарпатті створено лише шість ОТГ, які охоплюють менше як 5% території області – за цим показником область посідає останнє місце в Україні (навіть у сусідніх Львівській та Івано-Франківській областях, які також пасуть задніх, створено десятки громад, що покривають понад 20% території областей, а в областях-лідерах цей показник перевищує 60%).

По суті, реформу децентралізації на Закарпатті зірвано, і ні для кого це не секрет. Виникає питання до влади – це умисна політика голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля?

На моє переконання, є абсурдною ситуація, коли призначений з Києва керівник області замість реалізації державної політики, навпаки, щосили гальмує реформи, зокрема, й реформу децентралізації.

Центральна влада в особі Президента й уряду має припинити саботаж децентралізації на Закарпатті – або змусити голову обласної адміністрації забезпечити реформу, або призначити іншого голову адміністрації.

Сподіваюся, що новообрана Центральна виборча комісія найближчими днями розблокує процес виборів до новостворених ОТГ, і понад мільйон українців зможуть обрати владу в 133 громадах і отримати належні бюджети вже в 2019 році.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...