Новини » Події 12 жовтня, 2018, 10:31
Курт Волкер заявив, що лише Росія блокує введення миротворців на Донбас
Cпецпредставник державного департаменту США у справах України Курт Волкер. Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine/Flickr
Cпецпредставник державного департаменту США у справах України Курт Волкер. Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine/Flickr

Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що багато країн підтримують ідею про введення миротворчої місії на Донбас, лише Росія блокує цю ідею.

Про це повідомляє «НВ».

«Ми це запропонували. Україна підтримує, «нормандська четвірка» підтримує – Франція, Німеччина. ЄС, НАТО, Канада, Велика Британія всі це підтримують і пропонують ввести миротворчу місію за підтримки ООН. Тільки Росія все блокує. Росія ж каже, що може погодитися лише на охорону спостерігачів. Вони також говорять, що потрібно домовлятися з так званими народними республіками, які там лише завдяки Росії. Потрібно вести переговори з росіянами, тому що ми бачимо ситуацію такою», – зазначив Волкер.

За його словами, Київ і Захід відкидають будь-яке узгодження подробиць можливої ​​місії ООН з бойовиками, які не є предметом мінських домовленостей. Обговорення можливості і умов розміщення сил ООН на окупованій території Донбасу все ще триває.

Волкер також додав, що миротворча місія на Донбасі – це «найправильніший шлях до миру і допомоги місцевому населенню».

Він зазначив, що продовжує контактувати з питання розміщення миротворців на Донбасі з помічником президента РФ Владиславом Сурковим.

«В останні кілька тижнів ми з ним листувалися з питання розміщення миротворців на Донбасі. На мою думку, це дуже життєздатна ідея і найбільш практичний спосіб полегшити реалізацію Мінських угод», – сказав Волкер.

Раніше Волкер заявляв, що шість країн, зокрема Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина, заявили про готовність приєднатися до миротворчої місії ООН на Донбасі.

Україна домагається розміщення миротворчого контингенту під мандатом ООН на всій території Донбасу, включаючи неконтрольовані ділянки кордону з РФ. Київ вважає, що миротворці зможуть стати твердим гарантом досягнення миру.

Росія, яка контролює бойовиків на сході України, виступає за обмеження мандата миротворців ООН тільки територією на лінії зіткнення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:36 :55