Новини » Політика 12 жовтня, 2018, 0:56
Курт Волкер: Росія втратила Україну

Геополітичною поразкою Кремля стало рішення Константинопольського патріархату надати українським православним канонічну автокефалію.

Про це заявив спеціальний посол США з питань України Курт Волкер, пише EUObserver - інформує ТСН.

На думку Волкера, російське керівництво саме відштовхнуло українців від себе агресивністю та недалекоглядністю Кремля. "Україна сьогодні більш об’єднана, більш націоналістична і орієнтована на Європу, НАТО і Захід, ніж будь-коли раніше. І це прямий наслідок російського вторгнення в Україну і вбивства українців", - заявив американець.

Вселенський патріархат сьогодні ухвалив кілька історичних рішень, які наближають Україну до єдиної церкви. Рішення оголосив Еммануїл Гальський. Подальші дії з отримання автокефалії має здійснити саме Україна.  

Він переконаний, що унезалежнення церкви в Україні стане останньою жирною крапкою в процесі історичного розлучення Києва і Москви. Єдине застереження Волкера стосується лише мирного характеру створення помісної церкви. "Сподіваюся, не буде жодних протестів і жодного насильства в Україні після рішення про автокефалію. Це було би трагедією", - наголосив представник США.

Навіть атеїсти святкують: як українські політики та блогери відреагували на рішення Костянтинополя щодо Томосу

Читайте також: Cинод РПЦ готує «жорстку відповідь» на дії Константинополя

Як повідомлялося, у четвер, 11 жовтня, 

Рішення Константинопольського синоду: що воно означає та коли Україна отримає Томос
синод Вселенського патріархату схвалив історичне рішення, котре відкриває шлях українським православним до об’єднання та отримання автокефалії. Ієрархам, священству та вірним УПЦ-КП і УАПЦ 

Томос ближче: Вселенський патріархат офіційно повернув канонічність предстоятелям УПЦ-КП і УАПЦ
оголошено про їхню канонічність і повернуто їх до спілкування з православним світом. Свій коментар уже надав предстоятель УПЦ-КП Філарет, якого синод визнав вільним від оголошеної Москвою анафеми. Більше читайте тут

Читайте також: У Синоді визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську Митрополію

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 13:16 :23