Новини » Суспільство 12 жовтня, 2018, 22:20
Культурно я належу до українського простору, – протоієрей Московського патріархату
ZIK
ZIK

Культурно я є людиною україномовною. Я належу до українського простору. Я говорю проповіді українською мовою. Але православна християнська ідентичність і перебування в церкві, бо церква це є тіло Христове, більш важлива, ніж національна. Тобто я спершу православний, а вже потім українець.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП), протоієрей Микола Данилевич.

Гість програми, коментуючи позицію митрополита Онуфрія, ієрарха Андрія Новікова та інших представників УПЦ (МП) щодо надання УПЦ автокефалії, зауважив, Андрій Новіков зараз у РФ і перебуває під юрисдикцією іншої церкви.

«Він був у нашій юрисдикції, але потім поїхав туди. Зараз він підсудний патріарха Московського. Моє начальство – митрополит Київський. Я живу у Києві. Культурно я є людиною україномовною. Я належу до українського простору. Я говорю проповіді українською мовою. Я був одним із перших викладачів, який у Київській духовній академії читав лекції українською мовою.

Але православна християнська ідентичність і перебування в церкві, бо церква це є тіло Христове, більш важлива, ніж національна. Тобто я спершу православний, а вже потім українець. Говорити, що я українець, а вже потім православний, це не правильно», – вважає протоієрей Микола Данилевич.

Водночас він підкреслив, що він народився українцем і помре українцем.

«Але я став членом церкви. Я став християнином. Для мене церква, Христос і Бог є важливіші за національну приналежність», – заявив протоієрей Микола Данилевич.

А на питання ведучої, чи не болить протоієрея за те, що в Україні щодня вбивають людей, що відбулася анексія Криму, гість програми зазначив, що його дуже болить за те, що сьогодні відбувається в Україні.

Водночас протоієрей Микола Данилевич додав, що сьогодні Україна дуже розділилася.

«Я сам із Західної України. Розуміючи менталітет західних українців, свого часу я навчався у Московській духовній академії, тому знаю Росію і росіян. Знаю, як вони думають. Потім я навчався у Грецію. Тому розумію і їхню логіку. Але зараз, знаходячись у Києві, я би назвав себе центристом. Сьогодні ми бачимо, яка Україна різна. Але зараз у нашій країні є певне засилля саме західноукраїнської ідеології. Політичної ідеології», – переконаний представник УПЦ (МП).

Гість програми додав, що Україні сьогодні не вистачає центризму.

«Як у політичному житті, так і в церковному. Церкві ще якось вдається зберегти цю центричність. Тобто є певна свобода у висловленні своїх поглядів. Чому? Бо ми бачимо, яка Україна різна, така і церква різна. А якщо ми почнемо усіх під одну лінію малювати, ми можемо створити АТО у церкві. Тому ми даємо можливість і проукраїнським, і проросійським силам бути. Але нас об’єднує Христос. Нас об’єднує Бог», – підсумував протоієрей Микола Данилевич.

Нагадаємо, у четвер, 11 жовтня, Синод Константинополя оголосив своє рішення щодо України. Вселенський патріарх продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що рішення про надання автокефалії прийняте.

Президент пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до Єдиної помісної православної української церкви.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у разі гонінь Росія захищатиме інтереси православних Московського патріархату в Україні, як захищає росіян і російськомовних.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 14:31 :50