п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 16:37 Київ
Кличко: 30 тис. киян, котрі щороку відвідують Першу лікарню, зможуть скористатися новим обладнанням
<nbsp;>

Київська міська клінічна лікарня №1 функціонує уже понад півстоліття, щороку медичну допомогу там надають майже 30 тисячам пацієнтів. У 2017-2018 роках на реконструкцію медзакладу було виділено майже 50 мільйонів гривень і ще 59 – на закупівлю нового обладнання. Тож мер столиці Віталій Кличко проінспектовав, як тривають ремонтні роботи в операційному відділенні і відділенні рентгено-ендоваскулярної хірургії, що планують завершити до кінця року.

Міська клінічна лікарня №1 функціонує уже понад 60 років і розрахована на 605 ліжок. На її базі створені унікальні клініки та центри з універсальними операційними. Щороку в лікарні №1 отримують медичну допомогу близько 30 тисяч осіб. 

Тільки в операційному відділенні – 6 операційних, у яких за рік виконують приблизно 12 тисяч операцій.

Загальний обсяг фінансування лікарні у 2017 та 2018 роках склав понад 360 мільйонів гривень. На капітальний ремонт операційного відділення в 2017-2018 роках виділили 49,5 млн гривень, на закупівлю обладнання – більш як 59 мільйонів гривень.

Зокрема, було придбано обладнання для кардіології, відділення травматології ендоскопічне обладнання, рентгенівську систему, апарати УЗД, штучної вентиляції легень високого класу та дефібрилятори.

«Це обладнання дозволить скоротити термін оперування хворих та зробить такі операції більш ефективними і безпечними. Також тут тепер стане можливою екстрена діагностика та лікування хворих на інсульт чи інфаркт. Ми плануємо завершити усі заплановані ремонти та встановлення обладнання до кінця року. Київ із кожним днем наближається до рівня європейського міста з надання медичних послуг», – наголосив Віталій Кличко.

Також міський голова відвідав «Київський міський медичний центр «Академія здоров’я людини», що з 2016 року працює на території лікарні. Центр має акушерсько-гінекологічний профіль і розрахований на 185 ліжок.

Щороку у ньому проходять обстеження майже 25 тисяч осіб, там народжується понад 3 тисяч немовлят. Також центр взяв під особливу опіку жінок-членів сімей учасників АТО.

Обсяг фінансування закладу в 2017-2018 роках становить більш як 160 мільйонів гривень. Витрати на капітальний ремонт в 2017-2018 роках склали 24,5 мільйонів гривень. На обладнання – 49 мільйонів гривень.

У центрі облаштовані надсучасні операційні та реанімаційні зали з високотехнологічним обладнанням та медичною технікою. В палатах створені комфортні умови для пацієнтів.

Завдяки проведеним заходам у медичному центрі займаються лікуванням вроджених вад немовлят, виходжують новонароджених із дуже низькою масою тіла, здійснюється супровід вагітних з різноманітними видами супутніх захворювань. Лікування відбувається із застосуванням сучасних технологій в стаціонарних умовах.

Віталій Кличко відзначив, що цього року на охорону здоров’я в бюджеті міста передбачено майже 9 мільярдів гривень, що на 600 мільйонів гривень більше, ніж було торік. За чотири роки в Києві реконструювали та відремонтували 30 відділень у різних лікарнях міста. Ще 20 відділень планують відкрити після капітального ремонту цього року. Повністю переобладнано та капітально відремонтовано 2 пологових будинки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 03:15 :37