Новини » Суспільство 12 жовтня, 2018, 20:00
Клімкін до УПЦ МП: Правда очі коле
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ Павло Клімкін дав відповідь на звинувачення УПЦ МП і запросив керівництво церкви якнайшвидше долучатися в переговори про входження до єдиної помісної Української православної церкви.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що у своїй статті він опирався на висновки документів, які оприлюднив Вселенський Патріархат.

«У своєму аналізі я наводив або тези Фанару, або прямі і єдино можливі висновки з них. Так що, називаючи мої роздуми недолугими, в УПЦ МП звинувачують у недолугості історію. Для них, схоже, справжня історія дійсно є недолугою»,–- написав він.

«Я розумію, що коли правда очі коле, то історія звучить доволі неприємно і її хочеться заховати кудись подалі або, ще краще, узагалі переписати. Але переконаний, що історію завжди краще визнавати, а не приховувати чи фальсифікувати, тим більше, якщо йдеться про історію канонічну», - додав він.

За його словами, зараз настав саме той момент, коли церкви можуть довести відданість ідеї української єдності та єдності українського православ’я.

«Тож нехай УПЦ МП не бариться і включається в переговори про входження до єдиної автокефальної помісної Української православної церкви (тільки раджу дослухатися до власного розуму й серця, а не до директив з Москви, бо так діла не буде!)», – написав він.

«Що ж до звинувачення, що я «московський агент», то з чистою совістю повертаю його до УПЦ МП із пропозицією шукати таких агентів у власних лавах, причому аж ніяк не обмежуючись Інформаційно-просвітницьким відділом. Дуже уважно шукати! Ну, а про те, що таке звинувачення відгонить політичною шизофренією, говорити взагалі зайве. Сподіваюся, що йдеться тільки про політичну», – додав міністр.

11 жовтня Клімкін в блозі написав, що Московському патріархатові взагалі нічого робити в Україні, бо це канонічна територія Вселенського патріархату, а УПЦ МП з історичної точки зору заснована на порушенні канону і є результатом узурпації.

В УПЦ МП заявили, що слова Клімкіна свідчать про його причетність до «московської агентури».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 19:28 :09