п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 16:08 Суспільство
Історик: З наданням томосу ми опинимось в ситуації «старшої сестри» РПЦ
ZIK
ZIK

Після надання автокефалії Українській православній церкві міф про те, що Україна – «молодший брат» Росії, повністю розвінчується. З канонічної точки зору цілком зрозуміло, що нашому православ’ю тисяча років, в той час як російському – лише 500.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів історик Кирило Галушко.

Він підкреслив: після визнання незаконною передачу Київської метрополії в управління Московською, у цій частині будуть переписані підручники з історії України, але лише трохи.

«Раніше там просто констатувалась ця дата і те, що це відбулось не зовсім відповідним чином. Але тепер на цьому, мабуть, будуть створені певні акценти, оскільки є подія вже новітньої історії України. І зрозуміло, що в середовищі українських істориків великих дискусій не виникає щодо інтерпретації тих подій», – зауважив експерт.

За його словами, погляди на цю подію українських істориків цілком збігаються з тим, що сказав синод, тому тепер вони лише отримали підтримку – те, що було відомо з наукової точки зору, тепер визнано і канонічно.

«Натомість вік Російської церкви датується не цією передачею, а визнанням автокефалії самої РПЦ. Тобто тут ми говоримо про те, що РПЦ, яка тоді вже існувала, в силу історичних обставин скористалась слабкістю Константинопольського патріархату та анексувала Київську метрополію», – каже Кирило Галушко.

Читайте також: Cинод РПЦ готує «жорстку відповідь» на дії Константинополя

Втім, переконаний він, рішення священного синоду стане найбільшим ударом по Російській православній церкві з часів більшовицької революції 1917 року.

«Потрібно враховувати, що величезний відсоток приходів РПЦ перебуває на території України. Тобто втрачається дуже багато майна, ресурсів та інструментів ментального впливу. Але ясно, що цим будуть маніпулювати, розпалювати суперечки та конфлікти», – запевнив історик.

Читайте також: Курт Волкер: Росія втратила Україну

Окрім цього він прокоментував думку про те, що міф, буцім, Україна – «молодший брат» Росії, повністю розвінчується після надання УПЦ томосу про автокефалію.

«Фактично так і є. Київське православ’я отримає статус справжнього «третього Риму», оскільки ясно, що з канонічної точки зору нашому православ’ю тисяча років, а російському – 500. Тобто ми опиняємось в ситуації «старшої сестри» церкви, від якої пішла РПЦ», – заявив фахівець.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко повідомив, що рішення про надання автокефалії Українській православній церкві було прийняте.

Він пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до єдиної помісної церкви.

У свою чергу Київський патріархат закликав УАПЦ та УПЦ (МП) готуватися до об’єднавчого собору.

Читайте також: Тепер Росія виправдовує свою агресію «захистом православних», – МЗС

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 09:23 :31