п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 12:58 Політика
Ірина Верещук заявила про загрози від легалізації подвійного громадянства
ZIK
ZIK

Україна ще не достатньо утвердила свою державність, щоб дозволяти українцям подвійне громадянство.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» на телеканалі ZIK висловила директор Міжнародного центру Балтійсько-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

Вона навела приклад, коли сусідня Молдова дозволила своїм громадянам мати два паспорти. Втім, за 2 роки майже 800 тисяч молдован звернулись за румунським громадянством.

«Вони просто штурмували румунські посольство та консульство. Я порівнюю саме з Молдовою, бо вони в дечому схожі на нас. Далі держава забороняє подвійне громадянство, а можновладці подають до Європейського суду з прав людини та виграють його», – розповідає фахівець.

В результаті Європейський суд дозволяє їм обіймати високі державні посади в Молдові, маючи в той час громадянство іншої держави.

«Насправді наслідки бувають різними. Але що зараз вже відбувається в Молдові? Проходять мітинги – румунська мова вже є офіційною, йде мова про приєднання до складу Румунії, а прикордонні села на референдумах майже повністю за це голосують», – заявляє Ірина Верещук.

Тому вона переконана, що й Україна ще не настільки утвердила свою державнстьі та не покрила нею всі свої території, щоб дозволяти українцям подвійне громадянство.

Окрім цього член «Національного корпусу» Віктор Шендибило прокоментував думку про те, що можливість угорсько-румунської анексії частини території України не варто порівнювати з Кримом.

«Я згоден з тим, що ця загроза є не настільки прямою. Разом з тим, не треба її відкидати. Ви правильно підмітили, що Молдова зараз через політику подвійного громадянства зацікавлена в приєднанні до Румунії. Втім, це ж повна втрата національної ідентичності, чого ми собі не можемо дозволити. Тим паче, в нинішніх умовах», – наголосив Шендибало.

Нагадаємо, у відносинах між Україною та Угорщиною спалахнув черговий скандал після публікації відео, на якому чиновники угорського консульство в українському береговому видають українцям паспорти своєї держави разом з інструкціями – берегти це в таємниці від української влади.

Служба безпеки України розпочала розслідування фактів видачі угорських паспортів жителям Закарпатської області.

Як наслідок, консула Угорищини було вислано з території України. У відповідь Будапешт вислав з території своєї держави українського консула.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 08:45 :39