п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 17:47 Економіка
Інвестбанкір вважає, що протестувати проти зростання цін на бензин – не логічно
ZIK
ZIK

З початку року ціна на пальне змінилася навіть не на 25%, а набагато менше. Тому протестувати проти цього –не дуже логічно.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Гість програми, коментуючи протести українців проти зростання цін на бензин, зазначив, що ціни на пальне зросли не сильно, тому протестувати проти цього не логічно.

«Ціна на нафту на світових ринках зросла вдвічі: з 40 доларів до 85. От коли так сильно зростають світові ціни на нафту, то протестувати проти зростання цін на бензин – це те саме, що протестувати проти приходу зими. Це об’єктивний процес. Тому протестувати проти нього не дуже логічно», – вважає Сергій Фурса.

Водночас експерт пояснив, чому ціни на нафту на світовому ринку падають, а ціна на бензин в Україні – ні.

«Ми спостерігали падіння цін на нафту d доларах.  Але так співало, що в той час, коли ціни на нафту падали, гривня девальвувала втричі.

Але якщо подивитися на ціну нафти у доларах – вона падала. Зараз вона відновлюється. А у гривні це справді було непомітно, оскільки була шалена девальвація», – розповів Фурса.

Інвестиційний банкір додав, що основну ціну на бензин в Україні формують податки, акцизи, ПДВ і ціна на нафту.

«Тобто якщо ціна на нафту змінюється на 50%, то на ціну бензину вплинути не можна. Але ці цифри ще дуже оптимістичні», – заявив гість програми і наголосив, що в Україні ціна на пальне зростає не сильно.

«З початку року ціна на пальне змінилася навіть не на 25%, а набагато менше. Тобто ціна зростає менше, ніж вона мала б зростати», – повідомив експерт.

Тому, на думку Сергія Фурси, протестувати проти цього не дуже логічно.

Нагадаємо, в Україні пройшов масштабний страйк автомобілістів. Водії по всій Україні зупинили свої машини, загалом стояли протягом години. У такий спосіб бойкотували високі ціни на пальне.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 19:12 :17