п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 14:31 Політика
Гармаш: Вибори на Донбасі для України є небезпечними
ZIK
ZIK

Російська Федерація продовжує свій курс на інституційність квазі-державних утворень на Донбасі. Якщо Україна воюватиме з РФ не активними діями, а санкціями, то так може протривати навіть 20 років. Саме тому постає питання щодо управління цими територіями та виборів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив журналіст Сергій Гармаш.

«Самі росіяни говорять про те, що вибори на Донбасі якраз не вкладаються у мінський процес, оскільки у Мінських угодах йдеться про місцеві вибори. Тому подібне голосування, формально, не є порушенням самих домовленостей, а впливає лише на їхній дух», – сказав Гармаш.

Він розповів, що так само відбулося з продовженням дії закону про особливий статус Донбасу, за який голосувала ВР.

«Ми виконали частину Мінських угод, проголосувавши продовження закону про особливий статус. Але, на мій погляд, умовою його ухвалення треба було ставити  непроведення виборів. Чомусь ми так не зробили, можливо, на Банковій краще розуміють чому. Тим не менше, вибори на окупованій території вважаю для нас все-таки є небезпечними», – прокоментував він.

За його словами, Росія продовжує свій курс на інституційність квазі-державних утворень. І враховуючи те, що вже чотири роки це існує, нічого доброго не слід очікувати.

«Якщо будемо воювати з Росією не активними діями, а санкціями, то буде потрібно, мабуть, ще 20 років на зміну ситуації. Адже постає питання, хто повинен управляти хоча б формально цими територіями, оскільки Росія вже не приховує свою присутність», – зазначив Гармаш.

Він розповів, що вчора Сурков пообіцяв підвищення зарплат на території так званої «ДНР», а сьогодні Затулін заявив, що треба припинити приховувати, що «нас там немає».

«Сурков заявив, якщо щось станеться на Донбасі, то РФ буде вводити свої війська і визнає «ЛНР/ДНР». Тому Росія навпаки – дуже нагло і відкрито себе веде, і я думаю, що це якраз є реакцією на ініціативу України та США щодо миротворців, які не влаштовують Росію. Тобто йдеться саме про той формат миротворців, який хоче РФ», – сказав журналіст

На його думку, Росія може ввести своїх миротворців лише для того, щоб консервувати конфлікт та охороняти ОБСЄ, бо насправді вони не будуть вести жодних реальних дій.

«Росія показує, що ви нікуди не дінетесь і ми проведемо вибори. Крім того, вона наполягає на тому, щоб Київ напряму вів переговори з невизнаними «ЛНР/ДНР». Відповідно для переговорів потрібен суб’єкт переговорів, ось вони і створюють його. Тому я ще раз кажу, все, що зараз робиться є дуже демонстративним і на противагу Заходу та Україні. Просто Росія вперлася, як то кажуть, рогом і показує, що на жодні домовленості вона зараз не піде», – додав Гармаш.

Нагадаємо, спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що багато країн підтримують ідею про введення миротворчої місії на Донбас, лише Росія блокує її.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 07:30 :32