Новини » Львів 74

До 100-річчя ЗУНР на Сколівщині встановили пам’ятний хрест на могилі Січових стрільців

До 100-річчя ЗУНР на Сколівщині встановили пам’ятний хрест на могилі Січових стрільців

З нагоди відзначення 100-річчя ЗУНР на Сколівщині встановлено новий пам’ятний хрест на могилі Українських Січових стрільців на горі Ключ (Труханівська сільська рада), які загинули в боротьбі з московським окупантом в 1914 році.

Про це ІА ZIK повідомили у Сколівській райдержадміністрації.

Архітектори: Олег Кончевич, Мирослав Білий,  скульптор – Степан Янів.

Нагадаємо,  Гора Ключ у жовтні 1914 року стала ареною кривавих боїв між УСС та московським військом. Січові стрільці вели стрімкий наступ до підніжжя Українських Карпат. Метою росіян було швидке оточення та знищення 55-ї австро-угорської дивізії у складі якої перебували і відділи українського січового стрілецтва.

Через відсутність достатніх сил для успішної оборони, командування дивізії вирішило, що найкраще в даній ситуації буде відступити, стабілізувавши фронт по лінії Бескидів. Для уникнення повного оточення дивізії необхідно було відновити контроль над двома стратегічно важливими горою Комарницькою та горою Ключ. Здобуття гори Ключ було доручено стрілецькій сотні Володимира Сроковського. Наступ розпочато стрільцями 28 жовтня. Після посиленого обстрілу ворожих позицій стрільці пішли в атаку. Московські війська розділилися. Частина їх відступала, а інша, полишивши окопи і виставивши вперед багнети, пішла стрільцям на зустріч. 28 жовтня 1914 року Українські січові стрільці здобули перемогу в бою на горі Ключ під містом Сколе.

Loading...
Loading...
Loading...