п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 15:54 Політика
Бала: Політики мають не дорікати Президенту за піар на томосі, а приєднатися до успіху
ZIK
ZIK

Отримання автокефалії – це історична подія для України і вона працює на перспективу. Тому критика політичних опонентів Президента є помилковою, бо вони можуть зробити собі лише гірше.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

«Як політтехнолог стверджую, що українська влада не тільки має право використовувати досягнення щодо томосу, а вона мусить і буде це робити. Адже це є реальним результатом роботи», – сказав Бала.

Він вважає, що через 100-300 років, коли учні у школах читатимуть у підручниках про історію України, то президентство Петра Порошенка описуватиметься з огляду на томос і це об’єктивно.

«Не використовувати такий аспект в політичних цілях було б нерозумно і нелогічно. Бо це насправді не означає щось погане. Тому я б радив опонентам Президента не критикувати  його за це, а навпаки – казати, що не тільки він, але й увесь політичний клас підтримав таке рішення», – зазначив він.

Він наголосив, що має на увазі об’єднання політиків, бо інакше в історії згадуватимуть лише про Порошенка.

«Насправді, це історична подія і вона не залежить від сьогодення, адже працює на перспективу і через 5-10 років будуть інші політики при владі. Але Українська помісна церква існуватиме. Тому така позиція політиків є помилкою і я не радив би це їм робити, а навпаки –вони можуть зробити для себе тільки гірше, маю на увазі тих, які критикують Президента за томос», – прокоментував Бала.

За його словами, звісно, що робота щодо автокефалії тривала вже давно, але залишається фактом те, що це сталося саме за Порошенка.

«Ще Ющенко розпочинав роботу над томосом, але якби не Революції Гідності, а також не було жертв Небесної сотні – цього б не відбулося. Тому Порошенко як Президент не просто скористався цим, а зміг досягти конкретного результату в тому, про що ще п’ять чи десять років тому про це навіть ніхто не міг мріяти. Хоча, звичайно, це є заслугою кращих представників українського народу, які до цього рухалися, але в книжках напишуть, що все ж за часів Петра Порошенка ми отримали автокефалію», – наголосив він.

Тому, на його думку, варто об’єктивно говорити, що теперішній Президент доклав до цього зусиль, але якби не було об’єктивної ситуації, яку створив український народ, то нічого б не вийшло.

«Раджу всім політикам саме в питанні церкви не пробувати критикувати, а навпаки, приєднатись і говорити про те, що ми зробили це всі разом. Бо, якщо вони будуть негативно відгукуватись про Президента, лише від цього програють», – додав Бала.

Нагадаємо, Київський патріархат закликає єпископат, духовенство та вірних УАПЦ, а також єпископат, духовенство та вірних Московського патріархату підтримати процес об’єднання українського православ’я та приступити до підготовки надзвичайного об’єднавчого собору.

До слова, Синод Константинополя у четвер, 11 жовтня, оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 14:57 :13