п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 15:10 Політика
Баганець про подання на Вілкула: Частина доказів здобута незаконно, частина – сфальсифікована

Докази, на яких ґрунтується подання ГПУ у справі нардепа Вілкула, були або здобуті незаконним шляхом, або просто сфальсифіковані.

Про це адвокат народного депутата і співголови фракції «Опозиційний блок» в парламенті Олександра Вілкула Олексій Баганець заявив в інтерв’ю LB.ua.

«Подання грунтувалося, в тому числі і на свідченнях свідка – Вадима Кобиляцького (колишній керівник Дніпропетровської районної державної адміністрації. – Ред.). Слідчі затримали його без санкції судді, з порушенням вимог статті 208 Кримінально-процесуального кодексу, тобто не відразу після скоєння злочину, як вимагає цього закон, а через 6 або 7 років після цих подій, незаконно утримували під вартою, і саме в цей час його допитали в суді, але чомусь уже як свідка, незважаючи на те, що він був затриманий як підозрюваний. Допит проводився без участі сторони захисту, а понад те, за відсутності умов і обставин, коли можна проводити такі допити в судовому засіданні», – зазначив Олексій Баганець.

Адвокат звернув увагу на те, що після звільнення з-під варти свідок повідомив про залякування. А його справа щодо цього епізоду була згодом закрита в суді, де Кобиляцький так і не визнав свою провину, а тому його покази як свідка автоматично стають недопустимими.

Тому адвокат Олександра Вілкула впевнений, що законних підстав для зняття депутатської недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності нардепа немає.

Нагадаємо, що Регламентний комітет Верховної Ради опублікував висновок про подання ГПУ щодо народного депутата.

Як повідомляли раніше, під час розгляду Регламентним комітетом ВРУ повторного подання генпрокурора на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула, з’ясувалося, що свідки давали свідчення проти нього під тиском. Свідка – екс-голову Дніпропетровської РДА, 70-річного Вадима Кобиляцького без рішення суду прокуратура помістила в грудні 2017 року у камеру без опалення і вимагала дати неправдиві свідчення проти політика. Вадим Кобиляцький підписав компроміс, запропонований прокуратурою, що йому нібито дзвонили з приймальні ОДА.

Відповідну заяву свідка депутати отримали під час засідання.


Народний депутат Вілкул надав низку доказів того, що, на його думку, підтверджують фальсифікацію справи, а закони, на які посилається прокуратура, в тому числі, Земельний Кодекс, припинили свою дію ще в 2001 році.

Під час засідання комітету Олександр Вілкул надав офіційні документи, в тому числі, рішення Нікопольського суду, про те що його телефон незаконно прослуховується без дозволу парламенту.

Регламентний комітет відклав публікацію свого рішення на два дні. 10 жовтня було опубліковано висновок про подання ГПУ щодо співголови фракції «Опозиційний блок» в парламенті Олександра Вілкула. У документі, зокрема, йдеться, що докази ГПУ ґрунтуються на припущеннях і на свідченнях, отриманих незаконним шляхом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 04:15 :54