Новини » Суспільство 12 жовтня, 2018, 21:05
Андрій Юраш вважає, що російська церква стає перед потребою шукати свої корені
ZIK
ZIK

Київський відрізок часу, який Росія вважає своєю духовною батьківщиною, насправді є частиною української традиції. Тепер російська церква стоїть перед потребою шукати і переосмислювати свої корені. Відділення Московської митрополії від Київської у 1448 році документально засвідчило початки саме московської традиції.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

«Київська митрополія на кінець 17 ст. обіймала велику територію. І фактично Білорусь – єдина держава у Східній Європі, територія якої повністю входила в неї. Туди входила і частина теперішньої Польщі, більша частина України і частина Литви. В цьому ж контексті треба згадати, що автокефалія польської церкви, яка була надана Константинополем у 1924 році, базувалася на тих самих принципах, які вже остаточно задекларував Вселенський патріарх. Частина Київської митрополії будує автокефальне буття значний період часу вже майже 100 років, а її центр дотепер ще не має цієї автокефалії», – зазначив керівник департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України.

Найважливіша проблема з РПЦ, за його словами, полягає в тому, що визнання помісного статусу української автокефалії означає визнання всієї традиції існування українського православ’я не тільки від часів митрополії 17 ст., а починаючи від часів хрещення Володимиром Русі. 

«Якщо ми говоримо про те, що київська традиція починається з 988 року, то це є частина української помісної церкви, на якій ми сьогодні обґрунтовуємо томос, і на якій її визнає Вселенський Патріархат», – сказав Юраш.

Пан Юраш зауважив, що київський відрізок часу, який Росія зарахувала до своєї історії і вважає «київську купель» своєю духовною батьківщиною, насправді це частина української традиції.

«Тепер російська церква стоїть перед потребою шукати і переосмислювати свої корені. З точки зору істориків Вселенського Патріархату й української церкви, відділення Московської митрополії від Київської де-факто у 1448 році документально засвідчило початки саме московської традиції, яка з того часу почала розвиватися паралельно до української церкви», – пояснив гість програми.

Як повідомлялося, Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія, а також визнав їхню канонічність.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:08 :03