п'ятниця, 12 жовтня, 2018, 16:51 Суспільство
Аналітик: В Україні можна купити партію за 20-30 тисяч доларів

В Україні реєстрація партій вже давно є своєрідним різновидом бізнесу. Кожен, хто має доступ до Інтернету, давши запит «купити партію», може подивитись, які існують пропозиції на ринку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив аналітик комітету виборців України Денис Рибачок.

«Варто зазначити, що всі політичні партії кожні три місяці подають дані до НАЗК. Відповідно ми їх постійно моніторимо і можемо говорити про тенденції. Одним із висновків нашого моніторингу полягає в тому, що насправді 79 відсотків зареєстрованих українських партій існують лише на папері», – сказав Рибачок.

За його словами, вони існують лише в реєстрі на сайті. Ба більше, нещодавно навіть була історія, коли НАЗК намагалось притягнути до адміністративної відповідальності керівників партій, які не подають звіти.

«За законом не подавання звітів є порушенням та адміністративною відповідальністю. Адже у НАЗК просто не змогли знайти партії за тими юридичними адресами, які були зареєстровані. Вірогідно, що там нікого немає і напевно ніколи нікого й не було», – зазначив він.

Він розповів, що реєстрація партій в Україні вже давно є своєрідним різновидом бізнесу і кожен, хто має доступ до Інтернету може це перевірити.

«Давши запит в Інтернеті «купити партію», можна побачити, які є пропозиції на ринку. Ціни різняться у межах від 20 до 30 тисяч доларів. Насправді, це величезна проблема. Бо у партійному будівництві в Україні відбувається умовний хаос», – вважає Рибачок.

Якщо ж загалом говорити про партії, то він зазначив, що офіційно в Україні існує  353 партії, з яких приблизно сто взагалі не подає звіти. А  80 відсотків відправляють порожніми.

«Власне, на основі цього ми можемо робити висновок, що партії є фіктивними. Також існує цікавий показник як участь у виборах, котрий є ключовим. Тому що незрозуміло, чому партія взагалі створюється. Також, якщо взяти до уваги вибори у об’єднані громади, де серед партій мали б бути такі вибори популярними, то лише 30-40 політичних сил регулярно беруть участь у перегонах», – зазначив аналітик.

Тому з 350 реально діючих партій, реально є 50 політичних сил, а всі решта просто існують на папері для того, щоб їх хтось купив або перереєстрував у майбутньому.

«Наприклад, я не виключаю, що нові партії, які зараз створюються, саме для цього і виникають. Зокрема, «Слуга народу», «Наші». Щодо останньої я взагалі не впевнений, що вона офіційно реєструвалася заново, принаймні в реєстрі це подано інакше. Тому думаю, що просто було взято стару партію, яка була нормально зареєстрована і таким чином ми отримали нову», – додав він.

Нагадаємо, нещодавно політолог Вадим Карасьов наголосив на тому, що завдання проросійських сил в Україні – це парламентські вибори. Вони намагатимуться зайти до Верховної Ради багатьма колонами, щоб створити свою більшість й обрати голову Верховної Ради та прем’єр-міністра.

До слова, за даними КВУ жодного працівника не вказали 216 політичних партій. Серед відомих партій із порожніми офісами «5.10», «КМКС» Партія угорців України, «Заступ», «Вінницька європейська стратегія».


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 19:46 :12