четвер, 11 жовтня, 2018, 18:33 Політика
Звання народних і заслужених впровадили більшовики – одразу після окупації України, – експерт
ZIK
ZIK

Звання народних і заслужених артистів були встановлені лише тоді, коли радянська влада захопила Україну – сто років тому. Митці ставали народними артистами України з метою стати заслуженими великої імперії. Своїм званням артист підтверджував імперські амбіції держави.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив прес-секретар В'ячеслава Чорновола Дмитро Пономарчук. 

«Коли радянська влада захопила Україну – сто років тому, були встановлені звання народних і заслужених артистів. Вони ставали заслуженими і народними артистами України з метою стати заслуженими великої імперії під назвою СРСР. Тоді було інстинктивно придумано таким чином, що артист міг отримати це звання на піку своєї діяльності, а не так, як із Нобелівською премією, яку можуть роками чекати. Своїм званням артист підтверджував імперські амбіції держави. Ось в чому трагедія. І Україна потрапила в ці лещата. От цікаво, чи є сьогодні в Естонії, Латвії, Литві щось подібне? Це явище, як правило, характерне для посттоталітарних держав», – пояснив Пономарчук.

Пан Пономарчук є противником як надання будь-яких звань артистам, так і зняття їх. На його думку, ці звання надаються або знімаються у передвиборчі роки.

«Народна артистка України нехай буде, як тавро на Лорак, Лободі. Яка ціна того, що ми зараз кажемо «заслужений». Для них ціна була лише одна: крім інших пільг, вони могли зайти до партноменклатури, до першого секретаря, до обкому партії і похизуватися цим», – вважає прес-секретар В'ячеслава Чорновола.

Також Олександр Ягольник додав, що свого часу Володимир Івасюк відмовився від звання, після цього він зник ,і його вбило КДБ.

«У нього і так було багато грошей, він отримував божевільне роялті на той час. Йому це було непотрібно. І не виключено, що його вбили через таку зневагу», – прокоментував продюсер.

Нагадаємо, що у Верховній Раді пропонують позбавити цілу низку українських і російських діячів культури звання «народний артист України». Відповідний законопроект №9156 про застосування персональних санкцій було зареєстровано групою народних депутатів на чолі з Євгеном Рибчинським. У документі пропонують позбавити звання «народних» українських артистів Таїсію Повалій, Ані Лорак, Світлану Лободу і Віталія Козловського, а також росіян – Філіпа Кіркорова, Миколу Баскова та режисера Володимира Бортка. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 19:26 :34