Новини » Львів 433 Читать эту новость на русском

У Львові встановили меморіальну дошку Митрополиту-Праведнику Андрею Шептицькому

Освячення меморіальної дошки Митрополиту — Праведнику Андрею Шептицькому. Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні, 11 жовтня, відбулось урочисте освячення меморіальної дошки Митрополиту Андрею Шептицькому, яку встановили на фасаді головного навчально-адміністративного корпусу Національного лісотехнічного університету України. Захід відбувся у рамках святкування 145-річчя навчального закладу.

Обряд освячення здійснив Архиєпископ та Митрополит Львівський, Преосвященний Ігор (Возьняк).

Також, було озвучено благословення Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Української Греко-Католицької Церкви, Блаженнішого Святослава (Шевчука).

Ректор НЛТУУ Юрій Туниця розповів присутнім про те, яку велику роль відіграв Шептицький у заснуванні цього навчального закладу та й, у лісничій справі загалом.

«Для нас Шептицький дуже важлива особистість, саме він подарував Руському педагогічному товариству цю будівлю, у якій сьогодні навчаються наші студенти. Спосіб мислення Андрея Шептицького випереджав час. Те, що ми сьогодні намагаємося імплементувати у свідомість суспільства, а саме – еколого-економічний спосіб мислення – для Андрея Шептицького вже тоді було пріоритетним завданням. Він завжди і всюди не тільки виступав за природоохоронні ініціативи, а й намагався втілювати їх в життя», – зазначив ректор НЛТУУ.

Автор меморіальної дошки – скульптор Ярослав Скакун розповів про свою роботу над нею.

«До образу Андрея Шептицького, направду, звертається дуже багато художників та митців – це не може не тішити. Працюючи над цією меморіальною дошкою, за допомогою мистецьких прийомів я хотів передати всю велич цієї неймовірної людини. Сподіваюсь «, – поділився автор.

На завершення, ректор НЛТУУ висловив надії, що меморіальна дошка, яку прикрашає вислів самого митрополита: «…щоби корисна праця українських лісівників, розпочата з Божим благословенням, була дальше продовжена» – надихатиме всіх студентів та викладачів навчального закладу.

Loading...
Loading...
Loading...