Новини » Львів 11 жовтня, 2018, 13:32
У Львові будинкам, які не визначилися з формою управління, на конкурсі обиратимуть управителів

Сесія Львівської міськради сьогодні, 11 жовтня, прийняли ухвалу щодо врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування. Рішення, зокрема, запроваджує проведення конкурсів управителів для тих будинків, які до 1 березня 2019 року не визначаться з формою управління.

За відповідне рішення проголосували 42 депутати.

Як пояснила Ірина Маруняк, згідно з законом «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», будинок є спільною власністю мешканців, а це виключає можливість його перебування у власності держави чи територіальної громади. До початку 2019 року районні адміністрації повинні списати будинки з балансів місцевих рад. Відтак, мешканці мають визначитися з подальшою формою управління своїх будинків: створити ОСББ, передати будинок на обслуговування управляючої компанії, взяти на самообслуговування, тощо. Зробити свій вибір, зібравшись на збори, мешканці мають до 1 березня 2019 року. Якщо до цієї дати рішення щодо форми управління не буде прийняте, районні адміністрації самостійно будуть проводити конкурс на визначення управителя будинку. До цього часу львівські комунальні підприємства залишатимуться виконавцями житлово-комунальних послуг у будинках, які перебували на балансовому обліку цих підприємств.

Крім того, згідно з рішенням, перелік усіх управляючих компаній, які працюють у місті, для зручності мешканців, опублікують на сайті ЛМР.

«Це ухвала, яка стосується 70% мешканців Львова. Після вступу цієї ухвали в силу, люди мають право на вибір управляючої компанії, яка обслуговуватиме будинок і спільне майно (дахи, сходові клітини, тощо), це те, що сьогодні роблять ЖЕКи, але люди зможуть самі вирішувати: чи надалі співпрацювати з ЖЕКом, чи наймати приватну компанію, чи зробити ОСББ і самостійно наймати виконавців послуг і контролювати їх», – зазначив Валерій Веремчук.

Як повідомила Ірина Маруняк, нині у комунальній власності є 7644 будинки. У місті вже створили 1278 ОСББ і щотижня з’являються 2-3 нових, 45 будинків обслуговують управляючі компанії і 266 будинків прийняли рішення про самообслуговування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-13 23:03 :08