Новини » Політика 11 жовтня, 2018, 18:50
Сергій Стерненко: Апеляціями до законодавства МВС прикриває свою бездіяльність
ZIK
ZIK

55 нападів на активістів за їхню громадянську позицію, вчинені на замовлення, – це серйозна загроза для національної безпеки

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив громадський активіст з Одеси Сергій Стерненко.

Сергій Стерненко вважає, що різними заявами на кшталт, що немає визначення «громадський активіст» тощо, МВС прикриває свою бездіяльність щодо розслідування резонансних нападів на громадських діячів. З його слів, з початку 2017 року скоєно більше 55 замовних злочинів щодо активістів, і досі не встановлено жодного замовника. Сергій Стерненко переконаний, що кваліфікація злочину не має значення – чи йтиметься про напад на громадського діяча, а чи просто на фізичну особу – правоохоронці повинні знаходити замовників, організаторів, співучасників і притягувати їх до відповідальності.

Сергій Стерненко, на якого, нагадаємо, раніше було вчинено напад, в ефірі звернувся до міністра внутрішніх справ України, щоб той озвучив власну позицію стосовно «системного терору» проти громадських діячів в Україні. Активіст також спростував інформацію про те, що справа щодо нападу на нього розслідується, зокрема один із нападників, з його слів, нині перебуває у статусі потерпілого під державною охороною.

Коментуючи інформацію про те, що координаційну нараду очільників МВС та ГПУ щодо розслідування нападів на громадських активістів перенесли через невідкладні зміни в графіках учасників, Сергій Стерненко зауважив, що нині під прокуратурою Одещини мала відбутися акція протесту.

«Більше 55 нападів на людей за їхню громадянську позицію, вчинені на замовлення, – це серйозна загроза для національної безпеки», – заявив Сергій Стерненко та додав, що з цього питання слід скликати засідання РНБО.

Нагадаємо, як повідомлялось, у вересні у Києві активісти прийшли до Адміністрації Президента на вулиці Банковій, вимагаючи розслідувати численні напади на активістів.

Президент України Петро Порошенко заявив, що поділяє стурбованість учасників акції і вимагає від Генпрокурора Юрія Луценка та глави МВС Арсена Авакова розслідування.

Раніше у МВС заявили, що гучні напади на активістів розкрили, але ще не всіх затримали.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 06:33 :21