Новини » Політика 11 жовтня, 2018, 19:49
Президент України: Рішення про надання автокефалії прийняте
ZIK
ZIK

Рішення Вселенського патріарха та Синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії та шовіністичні фантазії Москви.

Про це сьогодні під час звернення з нагоди рішення Вселенського Патріарха й Синоду, яке транслював телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

«Помісній автокефальній православній церкві бути!» – наголосив Петро Порошенко, вітаючи українців з історичною подією – рішення щодо томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

«Рішення Вселенського патріарха та Синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії та шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковно-правовим документом про Україну як нібито канонічну територію російської церкви», – зазначив очільник держави.

Президент двічі наголосив – рішення про надання автокефалії прийняте. Петро Порошенко зауважив, що питання томосу та автокефалії виходить далеко за межі церковного життя, тому до нього долучилася держава.

«Це питання нашої незалежності. Це питання нашої національної безпеки. Це питання нашої державності, і це питання усієї світової геополітики… Томос – це фактично ще один акт проголошення незалежності України. Імперія втрачає один із останніх важелів впливу на свою колишню колонію. Для нас власна Церква – це гарантія нашої духовної свободи, це запорука суспільної злагоди», – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Сьогодні стало відомо, що Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 14:41 :41