Новини » Політика 11 жовтня, 2018, 20:25
Президент пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до єдиної церкви
ZIK
ZIK

Створення Єдиної помісної православної української церкви не може бути підставою для розбрату чи насильства. Ті, хто закликатиме силою захоплювати храми, – це московська агентура, бо мета Кремля – розпалити в Україні міжрелігійну війну.

Про це йшлося у заяві Президента України Петра Порошенка, яку транслював телеканал ZIK.

Очільник держави наголосив, що для України власна Церква – це гарантія духовної свободи. «Україна поважатиме вибір тих, хто забажає залишитись у тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою», – наголосив Петро Порошенко.

Президент запевнив, що держава захистить права тих священиків і вірян УПЦ (Московського патріархату), які добровільно вирішать вийти з-під Москви для того, щоб разом з іншими православними створити Єдину помісну православну українську церкву.

«Сьогодні я вже можу сказати, що звернення до Вселенського патріарха з проханням надати автокефалію підтримала і група єпископів УПЦ Московського патріархату. Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування, але звернулись своїми підписами до Вселенського патріарха. І це варте визнання», – зауважив Петро Порошенко.

Очільник держави привітав владик та предстоятелів УАПЦ та УПЦ (КП) з тим, що їх визнали канонічними єпископами.

«Хочу подякувати його Всесвятості Варфоломію за турботу про Україну. Ваша Святосте, Україна з нетерпінням чекає вашого душпастирського візиту до народу, охрещеного за часів рівноапостольного князя Володимира», – зазначив  Петро Порошенко.

«Ми сьогодні отримали автокефалію. І після Собору обраний предстоятель Української помісної православної церкви отримає томос. Українська влада гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх, без винятку конфесій», – запевнивПетро Порошенко.

Очільник держави наголосив, що в Україні не було, немає і не буде «державної церкви», і до Єдиної помісної православної української церкви нікого силоміць не «запрошуватимуть». Тож це питання, переконаний Петро Порошенко, не може бути підставою для розбрату, протистояння чи насильства. Президент зауважив, що ті, хто закликатиме силою захоплювати храми, – це московська агентура, бо мета Кремля – розпалити в Україні міжрелігійну війну.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Сьогодні стало відомо, що Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 13:26 :06