четвер, 11 жовтня, 2018, 21:21 Світ
Потік нелегальних мігрантів: Австрія на півроку продовжить контроль на кордонах

Австрія продовжує на наступні півроку, до травня 2019, здійснення контролю на кордонах з країнами-сусідами Угорщиною та Словенією, а також зберігає прикордонний контроль на інших кордонах до кінця свого головування в Раді ЄС.

Відповідний лист з інформуванням був надісланий у четвер від австрійського уряду до Брюсселя та партнерів по Шенгену, повідомляє «Укрінформ», посилаючись на «Австрійське агентство преси».

«З огляду на як і раніше високу кількість виявлення нелегальних мігрантів та прохачів притулку на території федерації, австрійський федеральний уряд дійшов висновку, що становище не є достатньо стабільним. З огляду на це Австрія прийняла рішення продовжить внутрішній контроль на кордонах зі Словенією та Угорщиною після 11 листопада 2018 року», – йдеться у листі, надісланому до Єврокомісії, Європарламенту та Ради ЄС.

Як зазначає АРА, конкретних цифр у листі щодо мігрантів та прохачів притулку не наводиться. Водночас звертається увага на те, що ця кількість останнім часом значно зменшилася: протягом січня-серпня 2018 року було зафіксовано 9 337 прохачів притулку – удвічі менше, ніж це було протягом цього періоду у 2017 року. У 2015 році, коли Австрія запровадила контроль на своїх кордонах, цифра становила 46 144 мігрантів, що в 5 разів більше, ніж зараз.

Національна рада Австрії (нижня палата парламенту) має розглянути продовження контролю на кордонах на засіданні 19 жовтня.

У Словенії вже висловили протест проти рішення австрійського уряду. В МВС країни його назвали незаконним та непропорційним.

Раніше в Єврокомісії закликали до скасування внутрішнього контролю на кордонах, введеного окремими країнами-членами через міграційну кризу 2015 року, оскільки це суперечить Шенгенській угоді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 11:31 :13