Новини » Суспільство 10 жовтня, 2018, 23:30
Політолог Бондаренко не виключає утворення в Україні ще однієї православної церкви
ZIK
ZIK

Ідея надання православній церкві в Україні автокефалії містить низку ризиків. Зокрема православні церви в Україні можуть не об’єднатися, натомість у країні з’явиться четверта православна церква.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Костянтин Бондаренко.

Гість програми пояснив, у чому полягають ризики ідеї щодо томосу про автокефалію для православної церкви в Україні.

«По-перше, є дві лінії, які на сьогодні прослідковуються у намаганнях Константинополя грати «українською картою». За великим рахунком, будемо говорити відверто, це велика політика, і тут є кілька політичних ліній. Усе спочатку починалося, як американська гра, спрямована на те, щоб зменшити російський вплив на православний світ. Це була американська гра, але тут потрібно враховувати той фактор, що Вселенський патріарх Варфоломій є громадянином Туреччини, є державним службовцем Туреччини, є залежним значною мірою від тієї державної машини, яка сьогодні існує у Туреччині, і залежний від особистої гри Ердогана», – зазначив Костянтин Бондаренко.

Політолог продовжив, що президент Туреччини – самостійний гравець, який не є «васалом Путіна».

«Питання про візит екзархів до України вирішувалося у той момент, коли Ердоган зустрічався у Тегерані з Путіним», – зауважив Костянтин Бондаренко.

Політолог вважає, що президент Туреччини довго гратиме у гру під назвою «Томос», оскільки у цьому питанні знайшов «приманку» для Росії.

«Другий момент, що нинішня гра – гра в приїзд екзархів – ховає надію, яку покладав із самого початку патріарх Філарет на те, що з нього знімуть анафему, він очолить цю Церкву, і вона буде гуртуватися біля нього. Але фактично Константинополем буде запропонований варіант, коли пришлють призначеного екзарха і скажуть – об’єднуйтеся довкола нього. Філарет цього боїться, і Філарет через це їздив минулого тижня у США й розмовляв у Держдепі, скаржився на ситуацію, яка склалася, що його «кидають» відверто тощо», – заявив Костянтин Бондаренко.

Політолог наголосив, що ризик полягає у тому, що в підсумку православні церви в Україні не об’єднаються, натомість у країні з’явиться четверта православна Церква.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Як повідомив Президент Петро Порошенко, Вселенський Патріархат ухвалив рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної Церкви.

14 вересня стало відомо, що патріарх Російської православної церкви Кирило припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужінь.

Як стало відомо, питання про отримання томосу про автокефалію для України буде обговорюватися після звіту екзархів Вселенського патріарха у Стамбулі 10 жовтня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:08 :09