Новини » Політика 11 жовтня, 2018, 16:02
Петро Порошенко: Україна не може вирішити проблему складів за рік
ZIK
ZIK

Цього року запланований початок будівництва п’ятнадцяти сучасних сховищ з автоматичними системами охорони, протипожежної безпеки, сповіщення, які зводять майже до нуля людський фактор. Перший арсенал згідно стандартів НАТО відремонтували у Цвітосі. На це витратили мільярд двісті п’ятдесят мільйонів гривень.

Про це Президент України Петро Порошенко розповів під час свого виступу на міжнародних авіаційних навчаннях «Чисте небо-2018», який транслював телеканал ZIK.

«Прикро і боляче за події в Ічні. Подібні історії, які за попередніми даними слідствами, є результатами діяльності диверсійних груп, кидають тінь на імідж українських військових і спецслужб. Це затьмарює сумлінну роботу воїнів, які самовіддано захищають Батьківщину», – каже Президент.

Петро Порошенко наголошує на тому, що слідство відкидає версію про недбалість і акцентує увагу на диверсії.

«Я вважаю, що події в Ічні мають навчити нас рішучості. Нагадаю, в центрі Європи, в Британії, відбулася хімічна атака через «Новачок». Це викликало загибель і інвалідність багатьох людей. Що ми побачили у суспільстві Великобританії? Вимоги звільнити членів розвідки, спецслужб, армії чи уряду? Навпаки країна об’єдналася, вирахувала російських терористів, запровадила санкції проти Росії. Водночас ми та весь світ підтримали ці санкції! Починаючи від висилки людей, закінчуючи на санкціях проти конкретних юридичних та фізичних осіб», – говорить Президент.

Він зазначає, що розраховує на швидку реакцію правоохоронних органів. Також припускає, що можливими будуть кадрові зміни. Втім, проблему вони не вирішать.  

«Потрібні системні дії. Вибухи на складах трапляються час від часу в різних країнах світу», – коментує Президент.

Петро Порошенко підкреслює: вибухи на складах зброї відбувалися і до війни.

«У середині нульових вибухи були в Новобогданівці. З радянських часів ми успадкували багато боєприпасів. Добре, що вони збереглися досі. Добре, що оборонні міністри-комерсанти дев’яностих та нульових не встигли розпродати зброю», – каже Президент.

Проте зараз в Україні нема жодного сучасного складу. А те, що було у 2014 році, нагадувало впорядковані звалища під відкритим небом, переконаний Петро Порошенко.

«Вирішивши термінові проблеми військового будівництва, ми дійшли до  питання складів боєприпасів. Цього року запроектований початок будівництва 15 сучасних сховищ з автоматичними системами охорони, протипожежної безпеки, сповіщення, які зводять майже до нуля людський фактор», – запевняє  Президент.

Крім того, Петро Порошенко розповідає і про відремонтований військовий арсенал в Цвітосі.

«Зараз я туди вирушаю. Його реконструкція вже відбувається відповідно до стандартів НАТО. 37 залізобетонних сховищ, 70 кілометрів електромереж, 20 кілометрів водогонів, 15 кілометрів доріг з твердим покриттям. Ми витратили на це мільярд двісті п’ятдесят мільйонів гривень. І це лише на один об’єкт. Чи можемо ми вирішити цю проблему одразу за один рік? Треба сказати правду суспільству – ні! На це потрібні і час, і гроші, і зусилля, а також терпіння», – говорить Президент.

Петро Порошенко переконує: реконструкція арсеналів забезпечить системні зміни.

«В проекті державного бюджету на 2019 рік для Міноборони мають виділити понад сто один з половиною мільярд гривень. Хоч насправді оборонному відомству треба значно більше. Одні склади чого варті. Це багато за українськими мірками, та за світовими стандартами – дуже скромний бюджет. Це кошти українських платників податків. Громадяни віддають останнє для того, щоб підтримати власну армію. Ми маємо повне право пишатися співвідношенням ціни та якості, загальним результатом. Зважаючи на доволі обмежені ресурси», – підкреслює Президень.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що незабаром відбудеться здача нових гуртожитків для військових.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:43 :40