четвер, 11 жовтня, 2018, 23:15 Суспільство
Патріарх Філарет: Про скликання об'єднавчого Собору вже домовилися
ZIK
ZIK

Україна дістала право на створення автокефальної церкви. Такі новини сьогодні надійшли зі Стамбула. Там ухвалили рішення, що томос Українській православній церкві нададуть, щойно відбудеться об’єднання церков.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Новини з Константинополя чекали три дні. І нарешті українська церква отримала право на незалежність. Але остаточна процедура надання томосу відбудеться лише після об’єднання церков.

Це перший, але дуже важливий крок, кажуть релігієзнавці.

«Ухвалено рішення про початок надання автокефалії. Завершиться процес врученням грамоти, тобто томосу», – говорить релігієзнавець Людмила Филипович.

Тепер необхідно провести об’єднавчий собор. Мають створити спілку три церкви – УПЦ КП, УПЦ МП і Українська православна автокефальна церква.

«Вони мають зібратися у синод чи собор. Потім обрати предстоятеля, сформувати нову церковну структуру, адже вони об’єднуються. І вже від імені цієї структури будуть звертатися за томосом», – пояснює релігієзнавець Віктор Єленський.

Святійший патріарх Філарет каже, що такий синод в Україні відбудеться невдовзі. Про його скликання вже домовилися.

«Скоро ми об’єднаємося й отримаємо томос про автокефалію», – певний Святійший патріарх Київський Філарет.

Чимало священиків московського патріархату також готові до об’єднання. Навіть написали офіційні заяви. Таке оприлюднює вже Президент: «Гарантую, що держава захистить тих священників і мирян УПЦ МП, які вирішать добровільно вийти з-під Москви. Для того, щоби разом з іншими православними творити Єдину українську православну помісну церкву».

Перед тим, як оголосити історичне рішення, священний синод ухвалив і ще одне. Він вирівняв статус проводирів усіх православних церков України. Для цього зняли анафему та відновили канонічність архієреїв Української православної церкви Київського патріархату Філарета та Української автокефальної церкви Макарія.

Також визнали незаконною анексію Київської Митрополії московською церквою 1686 року.

Нагадаємо, нині стало відомо, що Вселенський патріарх продовжує процедуру надання томосу українській церкві.

Наталка Калінка, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 11:33 :47